Tallinna Ehituskooli digiõpe Meiler Tallinna Ehituskool ÕIS Tallinna Ehituskooli blogi Tallinna Ehituskool Instagrammis Tallinna Ehituskool Facebookis Tallinna Ehituskool Youtube's

Viimistleja

Arvatakse, et viimistlus on üks lihtne eriala. Kõik me oleme kodus midagi värvinud ja harvem ka tapeetinud – tuli ju välja ja silmalegi ilus vaadata. Loomulikult, aga tegelikult on viimistlus palju keerulisem töö. Viimistlus on iga ehituse viimane etapp, mida me kõik päevast päeva näeme. Viimistleja peab oskama peita ja parandada neid vigu, mida on eelnevalt teinud teised või mis on tekkinud aastatega. Viimistleja kaitseb ja kaunistab pindu.

Sellel erialal me õpime palju enamat kui lihtsalt värvimist. Õpime tundma erinevaid konstruktsioone, nende osi ja kuidas erinevates olukordades konstruktsioonid ja materjalid käituvad ning kuidas ümbritsev keskkond neid mõjutab. Nagu eluski ei ole ühte universaalset lahendust. Õpitud oskused võimaldavad tulevikus luua endale kui ka teistele oma kätega just sellist kodu nagu ise soovid.

Õppetöö toimub kaasaegses õpikeskkonnas. Meie koolis õpitakse viimistleja erialal erinevate pindade krohvimist, plaatimist, tasandamist, pahteldamist. Osad tööd nagu värvimine, tapeetimine, dekoratiivviimistlus on lõbusamad, samas kiirust ja täpsust nõudvamad. Siit saame vajalikud oskused kogu eluks.

Ilma viimistluseta ja viimistlejata oleks meie linnapilt vaid hallides varjundites.

,,

Suurt ehitist ei saa luua nõrgale vundamendile