Pehme mööbli valmistaja

Pehme mööbli valmistaja eriala sobib võrdselt hästi meestele kui naistele. Teise maailmasõja ajal olid kõik pehmemööbli valmistajad naised. Tänasel tööjõuturul on meeste osakaal suurem, kuid naiste arvukus on tõusmas.

Töötegemisel tuleb kombineerida erialaseid tehnoloogilisi fakte ja loomingulist disaini. Õppetöös praktiseerime algusest lõpuni pehme mööbli valmistamist.

Lühidalt kokkuvõtvalt õpib koolis:

• töö kavandamist
  • mööblikarkassi valmistamist
  • karkassi polsterdamist
  • tööstuslike õmblusmasinatega õmblemist
  • mööblikatete pealistamist

Töökoda on varustatud sobivate kaasaegsete seadmetega. Eriala sobib nii algajatele, kui ka tislerite ja mööblirestauraatorite jätkuõppeks. Siit leiab mõned õpilase tööd 2018/19 õppeaastast: https://drive.google.com/open?id=1Ni0_sZJo6jgKqKpMMA_oHe0_abl80Ed1

Pehme mööbli valmistaja on oskustöötaja, kes valmistab esteetilise välimusega kvaliteetset pehmet mööblit kogu tootmisprotsessi ulatuses enamasti suurtööstuses. Tema peamisteks tööülesanneteks on karkassi koostamine, pehmendus- ja alusmaterjalide lõikamine, pehmendus- ja alusmaterjalide pealistamine (liimimine), pealistusmaterjalide (kangas või nahk) lõikamine, mööblikatete (keedrid, lukud, tepingud jm) õmblemine, karkassi polsterdamine ja toote või toote osade monteerimine ja pakkimine.

Selles ametis on palju isemõtlemist ehk tuleb lahendada uudseid olukordasi, millega varem kokku pole puutunud. Iga pehmemööbli detailile on vaja erikülgset lähenemist, kaasates kliendi keha ergonoomiat ja materjalide kestvust. Väikses ettevõttes on tööpäevad vaheldusrikkad ja suurtootmises tuleb arvestada rutiiniga. Eriala nõuab mõõdukat füüsilist võimekust, sest sikutamine, venitamine ja detailide tõstmine on osa tööst. Hea ilumeel tuleb õpilasele kasuks toote konstrueerimisel ja pealistamisel.