Võõrkeelte nädalal olid tähelepanu all naabermaad ja -rahvad

19.-23. oktoobril toimus koolis võõrkeelte nädal, kus esimeseks pilgupüüdjaks peamaja teisel korrusel oli keeletänav. Mida kõike seal ei leidunud: huvitavat teavet eestlaste naabermaade ja -rahvaste kohta, nalju, nutikaid ülesandeid, pilte, fotosid ja palju muudki tähelepanu köitvat.

Huvitavaid fakte erinevate keelte kohta sai lugeda väljapanekult kooli raamatukogus.

Paljud õpilased võtsid erinevatest keelenädala üritustest aktiivselt osa. Huvitavate PPT esitlustega teistest riikidest pälvisid tähelepanu Raiko Raud 37. ja Daniil Šuljakov 25v rühmast.

Huvitavat ja kasulikku said 16. rühma õpilased kuulda 36. rühma õpilastelt Erik Hansonilt ja Kristian-Hindrek Tamveliuselt, kes on töötanud nii Lätis kui Soomes. Küsimusi ja juttu jätkus rohkem, kui tundi mahtus.

Selgusid ka parimad inglise keele kiirlugejad, kelleks olid Marko Mikone (31), Karin Reiman (37), Veiko Aaviko (33), Mikk Erit (21) ja Kevin Tiirik (12).

Parim plakat tööriistadest (inglise keeles) valmis 11-1 rühma õpilaste koostööna - Andro Piik, Deigmar Uus, Cristo Sildam.

Parimaks ingliskeelse silpmõistatuse äraarvajaks oli Stella Karilaid k23 rühmast.

Võõrkeelte nädala viimase üritusena toimus aulas avatud muusikatund vene muusikast, mille viis läbi kooli muusikaõpetaja Aleksandra Kõrvel. Saalitäis õpilasi sai teada huvitavaid fakte vene rahvamuusikast ja -pillidest, romanssidest ja religioosse sisuga muusikast. Laule esitasid külalisesinejad Aleksandra Bekušev ja Julia Irjupina. Õpilased said kuulata ka oma hõbehäälse muusikaõpetaja lauluesitust. Võõrkeelte nädalale kohaselt toimus üritus vene keeles.

20151026 keelte nädal.jpg