Õpilaskonverents

15.02.2024

9. veebruaril toimus ehituskoolis juba üheksas õpilaskonverents. Konverentsid on keskendunud koolis õpetatavatele erialadele ja tutvustanud vilistlaste töid-tegemisi. Sõna on saanud lähematel ja kaugematel kutsemeisterlikkuse võistlustel käinud õpilased/vilistlased, kes on rääkinud oma võistlustulemustest, saadud kogemustest ning emotsioonidest. Inspireeriv on olnud kuulata õpirännetel oma erialast praktikat sooritanud õpilaste esitlusi.

Tänavusel konverentsil oli keskseks teemaks tisleritöö. Teemakohaseks põhiettekandjaks oli Sten Põldoja Standard OÜst. Tisleritöö võimalustest väikeettevõttes rääkis kooli vilistlane Indrek Vaan Idee4 Mööblikojast.

Ehituskooli mööblirestaureerimise eriala vilistlane Ave Saal on mööblirestauraator ja ja Puunõel OÜ perenaine. Tema rääkis oma kogemuslugu sellest, mis teda vanamööbli juurde tõi ja missugust rõõmu ta oma tööst tunneb

Tislerieriala teise kursuse õpilane Arne Volkov ja vilistlasest kutseõpetaja Kalle Palts tõid kuulajateni muljeid sügisel Cesises toimunud tislerieriala kutsemeisterlikkuse võistlustelt.

EuroSkillsil toimunut meenutasid seekordsed ehituskooli esindanud võistlejad Marleen Mikk ja Artur Reinvart. Huvitav oli kuulata ka nende praegustest tegemistest õpitud erialal.

Praktikamuljeid õpirännetelt jagasid tislerieriala kolmanda kursuse õpilased Ronja Jürjens ja Markus Lepasepp, kes sooritasid praktikat Küprosel.

Rasmus Pentjärv ja Christian Velleste, teise kursuse ehitusviimistlejad, rääkisid oma õpirändest Portugalis.

Traditsiooniliselt tehti konverentsi lõpus kokkuvõtteid tänavusest KelluSkillsist ja autasustati parimaid võistlejaid.