Keskkonnanädala tegevustest

04.–08.04 toimus Tallinna Ehituskoolis keskkonnanädal, mille raames sai osaleda viktoriinides (Andres Kask) ja tutvuda näitustega (Helle Reilson), vastata loodusega seonduvatele küsimustele ja kuulata loengut ühiskonna teemal. Koolimaja 2. ja 3. korrusel välja pandud viktoriinide küsimuste vastused on alates 12.04 väljas. Kõik vastajad ja uudistajad saavad veel ka teemanädala järgselt teadmistepagasit täiendada.

8. aprillil tutvustas Eesti Panga rahvusvaheliste suhete büroo juhtivspetsialist Liina Lubi Tallinna Ehituskooli õpilastele Euroopa Liidu kujunemise võtmesündmusi ja sümboolikat. Käsitlusele tuli Euroopa Liidu koht maailmamajanduses ja Eesti roll Euroopa Liidus. Õpilased said ülevaate Euroopa Liidu olulisemate institutsioonide toimimisest ja liikmesriikide võimalustest otsustusprotsessides kaasa rääkida. Juttu oli Teise maailmasõja järgses õhustikus kuue riigi söe ja terasetööstuse koostöö arenemisest üha tihedamat koostööd tegeva 28-liikmelise Euroopa Liiduni.

Lektor andis ülevaate Euroopa Liidu rahvastikust ja majanduse suurusest ning seda nii maailma mastaabis kui ka liikmesriikide lõikes, rääkis Euroopa Liidu sümbolitest: ühisest rahast, hümnist, lipust ning Euroopa päevast. Liina Lubi tutvustas Euroopa Liidu tähtsamaid institutsioone: Euroopa Parlamenti, Euroopa Komisjoni, Euroopa Liidu Nõukogu, Ülemkogu, Euroopa Keskpanka. Ülevaate said kuulajad nende institutsioonide rollist, juhtidest, koosseisust (sh olulisemad eestlased institutsioonides) ja toimimisest Euroopa Liidu otsustusprotsessis. Lisaks andis Liina Lubi ka ülevaate Euroopa Komisjoni suhteliselt värskest materjalist, mis käsitleb ehitussektorit.

_MG_2668c.JPG

_MG_2665c.JPG