EuroSkills algamas

EuroSkills 2016 toimub 1.-3. detsembril Rootsis, Göteborgis.

Tallinna Ehituskooli lähevad esindama Riho Lehismets ja Jaanus Steinfeldt. Ekspertide gruppi kuuluvad Tallinna Ehituskooli õpetajad Terje Jaksen ja Meeta Heinaste. Vaata, kes on Eesti esinduses Göteborgis.

14907263_1295688700487340_3521650902262226299_n.png

Iga kahe aasta tagant toimuv EuroSkills on noortele üks tähtsaimaid kutseoskuste testimise ja näitamise kohti. EuroSkills 2016 võistlustele oodatakse osalema ca 500 noort meistrit ligi 30 riigist ning mõõtu võetakse 25 erialal. EuroSkills on hea võimalus noortele, kes on edukalt osalenud Eesti kutsevõistlustel. Seni on Eesti koondis EuroSkillsist osa võtnud neljal korral ja koju on toodud 27 erinevat medalit. Noorte treeninguid ja osavõttu rahvusvahelistel võistlustel korraldab Sihtasutus Innove.

Facebook'i kutseharidus.ee lehel tutvustatakse novembris Eesti tiimi ning sealt leiad ka harjutuspäevade pildimaterjali. EuroSkills 2016 võistluste kohta leiab rohkem infot võistluste ametlikult kodulehelt.

__thumb_-2-Scandinavium_Arena_photo_cred_Jorma_Valkonen.jpg

Võistlus toimub Göteborgi messikeskuses (foto Jorma Valkonen).

SA Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.

--- --- --- ---

Üleeuroopaliste kutsemeistrivõistluste EuroSkills eesmärk on tutvustada erinevaid kutsealasid ja noorte meistrite oskusi ning seeläbi arendada kutseõpet terves Euroopas. Võistlused võivad olla nii individuaalsed kui ka meeskondlikud, mille käigus panevad end proovile kuni 25-aastased noored meistrid umbes viiekümnel erineval kutsealal. Üleeuroopalised kutsemeistrivõistlused toimuvad iga kahe aasta tagant.

EuroSkills´i võistlused annavad hea võimaluse tutvuda lähemalt erinevate kutsealadega ja võrrelda Eestis õpetatavate erialade taset teiste Euroopa riikidega. Samuti peegeldavad võistlused Euroopa maade kutsestandardeid ja nõudeid kvalifikatsioonile. Iga riigi noortel kutsemeistritel on võimalus oma oskused ja teadmised proovile panna ning võrrelda neid sama ala õppivate Euroopa noortega. EuroSkillsi võistluste žüriides osalevad ekspertidena ka meie kutseõpetajad. Saadud kogemus annab samuti hea võimaluse erialade edasiarendamiseks Eesti kutsekoolides.

EuroSkills´i võistlusi koordineerib Euroopa Kutseoskuste Edendamise Organisatsioon (ESPO), mis loodi 2007. aastal. Võistluste arendamises löövad kaasa kõik organisatsiooniga ühinenud riigid. Eestit esindab organisatsioonis Sihtasutus Innove.

EuroSkills ametlik kodulehekülg: http://www.euroskills.org/

WS_Europe_logo_medium.jpg

Info pärit http://www.innove.ee/et/kutseharidus/kutsemeistrivoistlused/euroskills

Avaldatud 30.11.2016 LT