Euroopa Liidu kutsehariduse juhid külastasid Tallinna Ehituskooli

Euroopa Liidu kutsehariduse juhid külastasid Tallinna 10. oktoobril 2017. a. Kutsehariduse peadirektorite kohtumine toimus Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames. HTM-i lehel saab lugeda kokkuvõtet kutsehariduse peadirektorite töökoosolekul toimunust ja arutatust.

Pärast koosolekut külastasid delegaadid Tallinna Ehituskooli, Tallinna Polütehnikumi ja Tallinna Teeninduskooli, et tutvuda Eesti kutseõppeasutustega. Tallinna Ehituskoolis võtsid liikmesriikide 22 delegaati vastu arendusdirektor Tõnu Armulik, kommunikatsioonijuht Liisi Taniroo ning puidu- ja restaureerimise õppesuuna juhtõpetaja Heli Allikas.

Tõnu Armulik tervitas külalisi juubeliaastal – Tallinna Ehituskool saab 2017. aastal 70-aastaseks. Arendusdirektor tutvustas Tallinna Ehituskooli õppimisvõimalusi ja ajalugu: pea 40 aastat pakub Tallinna Ehituskool kutsehariduse kõrval ka kutsekeskharidust, pea 25 aastat tegutseb Tallinna Ehituskoolis täiskasvanute koolituse osakond, üle 10 aasta tegeleb kool ka töökohapõhise õppega; Ehitusettevõtjate Liit, Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liit ja Eesti Mööblitootjate Liit on Tallinna Ehituskooli partneriteks, mis võimaldab õpilasi hõlpsalt praktikale suunata, ikka selleks et õpilased oma praktilisi oskusi ettevõtetes tööandja käe all lihvida saaksid. Tallinna Ehituskoolis saab õppida: üldehitajaks, ehitusviimistlejaks, ehituspuusepaks, elektrikuks, mööblitisleriks, erinevate valdkondade restauraatoriks. Kool toetab elukestvat õpet ja nii saab Tallinna Ehituskooli lõpetanu aina uuesti tulla õppima, järgmistes erialades teadmisi ja oskusi omandama, nii ei ole ka vanusepiiranguid.

Heli Allikas viis läbi dekupaaži töötoa. Nimetus ’decoupage’ pärineb 17. sajandist, kui see tehnika Prantsusmaal ja Itaalias väga populaarseks muutus. Eestikeelse vastena on kasutusel termin ’salvrätitehnika’. Salvrätitehnika võib küll kaasaegse dekoreerimistehnika mulje jätta, aga tegelikult ulatuvad selle juured 12. sajandi Hiinasse. Salvrätitehnika algupärane prantsuspärane nimetus ’découper’ ehk ’välja lõikama’ viitab sellele, et eseme dekoreerimiseks kasutatakse erinevaid väljalõikeid – paberit, tapeeti, postkaarte, salvrätte ja riidetükke jms. Ajaloost on teada nii mõnedki kuulsad nimed, kes salvrätitehnikat hindasid ja seda harrastasid, näiteks Marie Antoinette, Madame de Pompadour.

Tallinna Ehituskoolis toimunud decoupage’ töötoa teemaks oli Eesti mets ja loodus. Iga osaleja sai valmistada väikese decoupage’ tehnikas meene kasutades materjalina kohalikku puitu ja väljalõigetena pilte Eesti loodusest. Heli Allikas võttis töötoa vaimukalt kokku – peale seda päeva lisanduvad eelnimetatud dekupaažtehnika harrastajate nimedele ka liikmesriikide delegaatide nimed.

Peale sissejuhatavat esitlust, ringkäiku koolimajas, töökodades ja edukat töötuba suundusid külalised koolisööklasse lõunale ning sealt edasi lennujaama.

Tallinna Polütehnikumi fotograafiakursuse õpilased Jan Vutt, Valner Väino, Erki Pärnaku, Tiit Tamme ja õpetaja Rain Tirul käisid Tallinna Ehituskoolis EL-i delegatsiooni pildistamas.

12. 20171010_EU Delegations_Tallinna Ehituskool_Tiit Tamme.jpg

Rohkem pilte https://www.facebook.com/pg/haridusministeerium/photos/?tab=album&album_id=1523662364338563

Avaldatud 11.10.2017 LT