Euroopa kutseoskuste nädal Tallinna Ehituskoolis 20.–24. novembril

Euroopa kutseoskuste nädala raames 20.–24. novembril on Tallinna Ehituskoolis planeeritud kolm toredat üritust! Oodatud on kõik huvitatud inimesed! Tutvu kavaga:

Vaata ka European Vocational Skills Week'i lehte.

2017.11.20 n2dal siseTV 2 kutseoskuste nädal.jpg

---

Elektriosakonna tutvustus ja Delfile õppevideote salvestamine Tallinna Ehituskoolis

Tallinna Ehituskooli elektriosakond tutvustab oma õppepraktilist tegevust. Delfile saavad salvestatud õppevideod teemadel: värava automaatika, rikkevoolu kaitselüliti, liinikaitselüliti. Tutvustus ja videovõtted toimuvad Tallinna Ehituskooli elektriosakonnas algusega kell 11:00, kuulama on oodatud kõik huvilised.

2017.11.20 elektrikud Delfi.JPG

Tallinna Ehituskool valmistab ja kingib 100 lastetooli SOS Lastekülale

Tallinna Ehituskool (TEK) www.ehituskool.ee valmistab 100 lastetooli ja kingib need SOS Lastekülale www.sos-lastekyla.ee. Novembris 2017 algab toolide valmistamine. Õpetajad ja õpilased kasutavad nii käsitööd kui ka masinaid. Nelja jalaga toolid saavad kaks logo – EV100 ja TEK. Kui CNC-töötlemiskeskusest logodega kaunistatud värsked osad tulevad, lihvivad õpilased neid käsitsi, panevad kokku toolideks ja lakivad. 21. novembril 2017, Euroopa kutseoskuste nädala raames (vaata lisa European Vocational Skills Week), on SOS Lasteküla esindajad kutsutud kooli ja kõik huvilised oodatud külla, et vaadata toolide valmimist pealt. 1. veebruaril 2018 annab Tallinna Ehituskool 100 lastetooli pidulikult üle SOS Lastekülale.

Loe rohkem http://www.ehituskool.ee/ev100

2017.11.20 n2dal siseTV 3 lastetoolid.jpg

Kodanikupäeva loeng Tallinna Ehituskoolis

Tallinna Ehituskoolis toimub avatud ühiskonnaõpetuse loeng kodanikuks olemise teemal, käsitletakse ka kutsehariduse rolli ja selle muutumist tänapäeva ühiskonnas. Loengut peab Eesti poliitik, Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid. Loeng toimub Tallinna Ehituskooli aulas 24. novembril algusega kell 12:30, kuulama on oodatud kõik huvilised. Loengule järgneb ekskursioon õppe- ja töökodades registreerunud osalejatele.

2017.11.20 n2dal siseTV 4.jpg

SA Innove

Pressiteade

Euroopa kutseoskuste nädal näitab oskusõppe eriilmelisust ka Eestis

Sel nädalal, 20.-24. novembril tähistatakse Euroopa Liidu liikmesriikides kokku üle 1000 erineva sündmusega kutseoskuste nädalat. Teist aastat toimuva Euroopa Komisjoni aktsiooniga on ühinenud Eesti kutsekoolid, kes korraldavad erinevaid oskusõpet tutvustavaid sündmusi.

„Suur hulk tublisid noori on saanud tuule tiibadesse just tänu kutsekoolis õpitud oskusele, mis sai alguse hobist või kirest. Alles hiljuti tõestasid Abu Dhabis toimunud maailma kutsemeistrivõistlustel pronksmedali võitnud noored maastikuehitajad, et meie kutseharidus on maailmatasemel,“ rääkis SA Innove kutsehariduse maine valdkonnajuht Liina Reinsaar.

“Euroopa kutseoskuste nädal kutsub oma annet avastama. Seda, kuidas kujundada oma andest või hobist tulevikutöö, tasub kindlasti oma silmaga kutsekoolidesse uurima tulla,” lisas Reinsaar.

Kutseoskuste nädala jooksul on huvilistel võimalus külastada mitmeid kutsekoole ning osaleda töötubades, loengutes, erinevatel võistlustel ja oskuste aasta inspiratsiooniüritusel. Näiteks Luua Metsanduskool ootab Tallinnas kõiki metsandusalastesse töötubadesse, Tallinna Majanduskool avalikele loengutele ning Tartu Kunstikool 24 tunni koomiksimaratonile.

Lisaks teevad kutsekoolid ka kogukonnale kingitusi. Näiteks Tallinna Ehituskool valmistab EV100 puhul SOS Lastekülale kingituseks 100 lastetooli, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli lapsehoidja eriala õpilased valmistavad Tartu lasteaedadele eakohased kätepesujuhendid ning Järvamaa Kutsehariduskeskus sõidab külla oma piirkonna üldhariduskoolidele.

Ülevaade Eestis toimuvatest sündmustest kutsehariduse infoportaalis ning Euroopa kõikidest sündmustest Euroopa Komisjoni kodulehel. Jälgi meeleolukaid tegemisi ka kutsehariduse Facebooki lehel.

Neil, kes ise sündmustest osa võtta ei saa, soovitame külastada endale sobival ajal kutsekoole virtuaaltuuride vahendusel.

Samaaegselt liikmesriikide tegevustega korraldab Euroopa Komisjon 22.-24 novembril Brüsselis erinevaid sündmusi, nagu kutsehariduse konverents, ettevõtete ja haridusasutuste tippkohtumine (Enterprise-Education Summit) ning kokkuvõttev kutseoskuste nädala lõppsündmus.

Euroopa kutseoskuste nädal on Euroopa Komisjoni algatus, mille eesmärk on muuta kvaliteetseid oskusi ja tööturul väljavaateid pakkuv kutseharidus ja -koolitus ligitõmbavamaks. Selle kestel korraldavad osalevad riigid üle kogu Euroopa nii kohalikul, piirkondlikul kui ka riiklikul tasandil sündmusi. Euroopa kutseoskuste nädal toimus esimest korda 2016. aastal.

Sihtasutus Innove on hariduse kompetentsikeskus Eestis, mis edendab üld- ja kutsehariduse valdkonda, pakub üle-eestilise Rajaleidja võrgustiku kaudu karjääri- ja õppenõustamisteenuseid ning vahendab Euroopa Liidu toetusi.

Teate edastas:

Maarja Vaikmaa