Ettevalmistus eluks

Juba kolmandat aastat käivad Tallinna Ehituskoolis (TEK) õppivaid noori seksuaaltervise teemal nõustamas lektorid noortekabinetist. Eesti Seksuaaltervise Liidul on toimiv projekt, mis on keskendunud sellele, et toetada noori seksuaaleluga seonduvates küsimustes. Koolis on küll sotsiaalainete moodulis esimesele kursusele inimeseõpetuse tunnid, kuid nii mõnelgi on ebamugav õpetajalt kõike teda huvitavat küsida ja võib-olla pole ka vastus kõige professionaalsem.

Koostöö selle projekti raames on sujunud hästi: rahul on nii õpilased kui ka projektis tegutsevad asjatundjad. Loengud on õpilaste hulgas väga populaarsed, sest sealt saab eluks vajalikke teadmisi ja loengupäeval püüavad kõik kohal olla. Tavaliselt on loenguteemadeks suguhaigused, kondoomi kasutamine, mehe ja naise anatoomia, noorukite eripära ja muud noorte jaoks olulised küsimused.

Eriti populaarsed on TEK-i õpilaste hulgas lektorid Margus Laurik ja Christine Kraas. Loengud toimuvad küll esimesel kursusel, kuid on juhtunud, et õpilased kutsuvad lektori veel kolmandal kursusel tagasi, sest on tekkinud küsimusi, mis selgitust ootavad. Kõik need aastad on koolipoolselt seda projekti ohjanud inimeseõpetuse õpetaja ja esimese kursuse kursusejuhendaja Terje Maarand.

20150924-_MG_8188.JPG

Vaata ka https://www.facebook.com/ehituskool/photos/a.256360801082667.82243.184438708274877/1251317641586973/?type=3&theater

Avaldatud 04.11.2016 LT