Uued filmid ja audioraamatud

TOOMKIRIK

Ecce Revalia, 2011

DVD

Tallinna Toomkirik baltisakslaste jälgedes.
Film räägib 800-aastase Toomkiriku ajaloost, kus iga ajastu on jätnud oma jälje: askeetlik gootika, pillav barokk, elurõõmus renessanss ja range klassitsism. Filmis kuulete kuulsate väepealike ja admiralide lugusid ja näete nende hauasambad nagu ka ainulaadseid puidust nikerdatud ja rõõmsavärvilised vappe, mis kaunistavad Toomkiriku seinu. Toomkiriku vapikogu on kahtlemata ainulaadne mitte ainult Eestis, vaid kogu Euroopas.
Avastage enda jaoks tõeline aare! Seda filmi vaadates leiate end baltisakslaste radadelt.

TALLINN

PÜHA VAIMU KIRIK

Ecce Revalia, 2011

DVD

42 min jooksul jutustab film Püha Vaimu kirikust ja selle huvitavast ajaloost, eelkõige aga altarist, mis on pärit 15. sajandist, Bernt Notke töökojast Lüübekis. Bernt Notke tiibaltar kujutab endast Eesti keskaegse kunsti üht kõige väljapaistvamat šedöövrit.
Avastage enda jaoks tõeline aare ja heitke pilk asjadele, mis on tavaliselt meie silmale peidus.

Johannes Pääsukese tõeline elu

Lavastaja Hardi Volmer

DVD

Teie ees on seikluslik tragikomöödia eesti esimesest filmimehest Johannes Pääsukesest (Ott Sepp) ja tema püüdlustest filmikaameraga ringi rännates õnne leida. Koos hea sõbra Volteriga (Märt Avandi) veedab lennuka jutuga elukunstnik Pääsuke 1912. aasta palaval suvel ühe uskumatu nädala Setumaal.

Näitlejad: Ott Sepp, Märt Avandi,Tõnu Kark, Ester Kuntu ja paljud teised Stsenaariumi kirjutasid kokku Hardi Volmer ja Olavi Ruitlane

Audio: eesti
    Filmi pikkus: 1 h ja 44 min

BOHEMIAN RHAPSODY

Lavastaja: Dexter Fletcher, Bryan Singer

DVD

Bohemian Rhapsody toob meieni - nagu pealkiri reedab - loo legendaarsest ansamblist Queen, nende muusikast ja nende veelgi legendaarsemast juhtfiguurist Freddie Mercuryst, kes purustas igal sammul stereotüüpe ning üldisi tavasid teel meie planeedi kõigi aegade üheks suurimaks meelelahutajaks. Film toob meieni selle, kuidas bänd meteoriidina muusikamaailma tippu tõusis, põhjuseks nende ikoonilised laulud ja revolutsiooniline kõla. Selle kõik ähvardab hävitada Mercury kontrollimatu elustiil, kuid pealtnäha ületamatud raskused suudetakse ületada ning tulemuseks on ansambli triumfaalne taasühinemine maailma kõigi aegade suurimal heategevuskontserdil Live Aid, kus ravimatu haigusega silmitsi seisev Mercury veab bändi rokkmuusika ajaloo ühe legendaarseima etteasteni, tsementeerides selle käigus ansambli pärandi.Queen ja iseäranis Mercury inspireerivad kuni tänase päevani miljoneid autsaidereid, unistajaid ja muusikasõpru üle kogu maailma.

ROHELINE RAAMAT / GREEN BOOK

Lavastaja: Peter Farrelly

DVD

Oscarile kandideerinud Viggo Mortensen (“Sõrmuste isanda” triloogia) ja Oscari võitja Mahershala Ali (“Kuuvalgus”) mängivad peaosi filmis “Roheline raamat”. Filmi aluseks on tõeline sõprus, mis 1960. aastate alguses rassi, klassi ja ühiskondlikke norme eiras. Bronxist Itaalia-Ameerika naabruskonnast pärit väljaviskaja Tony Lip (Mortensen) palgatakse Manhattanilt lõunaosariikidesse kontserttuurile suunduva tipptasemel mustanahalise klaverimängija Don Shirley (Ali) autojuhiks. Teekonnal tuleb neil sõltuda “Rohelisest raamatust”, et jõuda vähestesse kohtadesse, mis olid afroameeriklastele ohutud. Seistes silmitsi rassismi, ohu, samuti ootamatu inimlikkuse ja naljaga, on nad sunnitud ellujäämiseks ja elu põnevaimal rännakul edu saavutamiseks oma erimeelsused kõrvale heitma.

Näitlejad: Linda Cardellini, Viggo Mortensen, Mahershala Ali