Tallinna Ehituskooli digiõpe Meiler Tunniplaan Tallinna Ehituskooli blogi Tallinna Ehituskool Instagrammis Tallinna Ehituskool Facebookis Tallinna Ehituskool Youtube's

Uued filmid ja audioraamatud

FRED JÜSSI

OLEMISE ILU

2020

DVD 

Fred Jüssi on loodusfilosoof, kes seistes looduse ja kultuuri ristteel on sügavalt läbi tunnetanud inimeseks olemise põhiküsimused.Praeguses maailmas räägitakse nii palju edukusest ja töörabamisest. See film on viljakast mittemidagitegemisest. Laiskuse ja jõudeelu kiituseks. Hümn aeglasele elule. Kulgedes mööda looduse salaradu, vaadates tundide kaupa rändavaid pilvi ja vajudes lõkkesuitsu magusasse embusse, jäävad meist kaugele maha linnakära ja majanduskasv. Nagu mõtiskleb loodusfilosoof Fred Jüssi: vahel peab olema laisk ja patune, olles iseendaga.

Filmi pikkus: 64 min

Lavastaja: Jaan Tootsen

Subtiitrid: inglise, vene

Audio: Eesti

TALVE

OSKAR LUTSU AINETEL

ЗИМА / WHERE THE HEART IS

2020

DVD

Talve on viimane peatükk Oskar Lutsu Paunvere lugude põhjal valminud filmide reas.

Oleme jõudnud 1942. aastasse. Pärast punaste taandumist on Eestis kehtestatud Saksa kord. Vaatamata võimude vahetusele jääb inimloomus endiseks – armastatakse, pidutsetakse, tülitsetakse ja lepitakse. Lutsulikke vimkasid täis loo käivitab Arno Tali poja, Arnoldi, naasmine kodutallu. See sündmus puhub Paunvere noorte vahel lõkkele kirgliku armukolmnurga. Lõbusates intriigides on oluline koht ka vanemal põlvkonnal, kus Teele, Kiir ja teised armastatud tegelased omavahel hoogsalt maid jagavad.

“Talve" jõuab ekraanile täpselt 50 aastat pärast “Kevade” esilinastumist, andes Paunvere-saagale väärika ja helge lõpu.

Filmi pikkus: 91 min.

Lavastaja: Ergo Kuld

Audio: Eesti

Subtiitrid: Inglise, vene, eesti (vaegkuuljate)

Stuudio: Taska Film, Kassikuld ja Apollo Film Productions

 

 

MEHED

МУЖИКИ

2019

DVD

Kolm sõpra, kolm näitlejat – Tiit (Tiit Sukk), Margus (Margus Prangel) ja Veikko (Veikko Täär) otsustavad ühel päeval koos Tallinnast Harakasaarele sõita, sest saarel pesitsev Veikko 25-aastane äsjaleitud poeg on tumedate mõtetega ummikusse jooksnud. Tiit ei ole sellisest saarest enne kuulnudki aga otsustab põgenemisega mässumeelsust üles näidata, sest noor lavastajanna sunnib teda 40-selt Romeot mängima. Margus on omakorda turvalisest pereelust tüdinenud, sest pole alles enam midagi, mille üle üllatuda. Nii saabki alguse kolme mehe romantiline teekond läbi imekauni Lääne-Eesti. Päästemissioonist saab südamlik seiklus, mis toob eneseiroonia kaitsekihi alt välja kõik selle, mida keskiga meestesse vägisi kinni tahab taguda.

Näitlejad: Tiit Sukk, Margus Prangel, Veikko Täär, Andrus Vaarik, Piret Laurimaa, Mihkel Vendel, Tõnis Niinemets, Ursula Ratasepp-Oja, Carmen Mikiver, Eva Püssa ja paljud teised

Audio: eesti

Filmi pikkus: 97 min

Lavastaja: Gerda Kordemets

 

                

JOKKER

JOKER

2020

DVD

 

“Jokkeri” keskmes on Batmani ikooniline põhivaenlane ning tegu on seni kinoekraanidele jõudmata algupärase ja iseseisva looga. Phillips mitte ainult ei uuri süvitsi ühiskonnast kõrvale heidetud meest Arthur Flecki (Phoenix), vaid räägib üldisemalt hoiatava loo.

Audio: Inglise, vene

Filmi pikkus: 117 min.

Lavastaja: Todd Phillips

Subtiitrid: Eesti, läti, leedu, vene, inglise, tsehhi, portugali

MARY, ŠOTLASTE KUNINGANNA

MARY, QUEEN OF SCOTS

2019

DVD

Suurejooneline ajalooline draama kujutab karismaatilise kuninganna Mary Stuarti (Saoirse Ronan) tormilist elukäiku ja vastuolulisi suhteid Inglismaa kuninganna Elizabeth I-ga (Margot Robbie). Tegu on hinnatud teatrivisionääri Josie Rourke’i filmilavastaja debüüdiga, mis baseerub Dr. John Guy raamatul “Šotlaste kuninganna: Mary Stuarti tõeline elu”. See murranguline teos tõi avalikkuse ette uusi seni tundmata fakte Mary ja Elizabethi kohta. Sajandite vanuse kuninganna-loo efektne filmikäsitlus on oma teemades üllatavalt päevakajaline ka nüüdisaja maailma naiste jaoks. Religioosses plaanis rahututel aegadel katoliiklaseks sündinud Mary saadetakse imikuna turvalisuse kaalutlustel katoliiklikule Prantsusmaale, kus ta 15-aastaselt abiellub Prantsusmaa troonipärijaga. 16-aastaselt kuningannaks saanud ja juba 18neselt lesestunud, paneb Mary vastu poliitilisele survele uuesti abielluda. Selle asemel naaseb ta kodusele Šotimaale, et nõuelda oma õigusjärgset trooni. Kuid vahepeal on riigis kontrolli haaranud protestandid ja noore kuninganna poolvend krahv Moray. Ainuüksi dogmaatiline ja naistevaenulik religioosne kogukond muudab Mary trooniletuleku keeruliseks, rääkimata veel pingetest, mida lisab asjaolu, et Šotimaa ja Inglismaa kuuluvad mõlemad jõulise Elizabeth I haldusalasse. Noored rivaalitsevad kuningannad tajuvad teineteises nii suurt ohtu kui ka vastastikust uudishimu ja imetlust. Konkurentidena poliitikas ja armuintriigides peavad need ambitsioonikad naised otsustama, kuidas mängida maskuliinse maailma veriseid võimumänge. Võtnud sihiks olla riigijuhtimises kaugelt enam kui võimsate nõuandjate poolt juhitav marionett, kinnitab Mary peagi oma õigust ka Inglise troonile ähvardades sellega Elizabeth´i suveräänsust. Reetmised, mäss ja vandenõud õõnestavad mõlemat kuningakoda muutes Euroopa ajaloo kulgu.

Näitlejad: Margot Robbie , Saoirse Ronan , David Tennant , Gemma Chan , Guy Pearce , Joe Alwyn , Ian Hart , Jack Lowden

Subtiitrid: eesti, läti, leedu, vene*, inglise* SDH, bulgaaria, horvaadi, tsehhi, kreeka, ungari, poola, rumeenia, sloveenia

Audio: inglise, vene, ungari, poola V.O. Dolby Digital 5.1

Filmi pikkus: 119 min

Lavastaja: Josie Rourke

              

MIDWAY LAHING

MIDWAY

2019

DVD

“MIDWAY LAHING” räägib teise maailmasõja ajal Vaiksel ookeanil peetud pöördelise tähtsusega lahingust Ameerika laevastiku ja Jaapani keiserliku mereväe vahel. Tõestisündinud lool põhinev film jutustab juhtidest ja sõduritest, kes tuginesid kõigele vaatamata oma vaistule ning näitasid üles meelekindlust ja vaprust.

Näitlejad: Luke Evans, Patrick Wilson, Ed Skrein, Mandy Moore, Woody Harrelson, Dennis Quaid, Nick Jonas

Lavastaja: Roland Emmerich

Filmi pikkus: 132 min.

Audio: Inglise, vene, leedu

Subtiitrid: Eesti, läti, leedu, vene, inglise, poola, bulgaaria, sloveenia, türgi

SHAWSHANKI LUNASTUS

THE SHAWSHANK REDEMPTION

2003

DVD

Seitsmele Oscarile nomineeritud suurejooneline vangladraama.

Harva kujutavad filmid inimhinge suurust sama meeldejäävalt kui Frank Darabonti SHAWSHANKI LUNASTUS. Oscari laureaadid Morgan Freeman ja Tim Robbins kehastavad peategelasi selles seitsmele Oscarile kandideerinud ekraaniteoses, mis põhineb Stephen Kingi romaanil. Freeman mängib Redi, eluaegset vangi, kes teab, kuidas Shawshanki range režiimiga vanglas hakkama saada. Robbins kehastab uut kinnipeetavat Andyt, tagasihoidlikku pankurit, kes mõisteti süüdi mõrvade eest, mida ta toime ei pannud. tema vankumatu hingejõud pälvib redi austuse ja sõpruse. Andy leidlikkus toob kaasa lootusi ning muutusi kõigi vangide jaoks.

 

 

 

 

              

TÜDRUK ÄMBLIKUVÕRGUS. SEE, MIS EI TAPA

THE GIRLIN THE SPIDER´S WEB

2019

DVD

Ekraanidele on jõudnud Stieg Larssoni hinnatud „Millenniumi” raamatute sarjal põhinev uus Lohetätoveeringu lugu “Tüdruk ämblikuvõrgus: See, mis ei tapa”, kus peaosalist, südikat kättemaksuhimulist kaitsjat Lisbeth Salanderit kehastab Kuldgloobuse võitja Claire Foy (“Kroon”). Hiljutise ülemaailmse bestselleri filmiversiooni on lavastanud 2016. aasta põneviku “Mees pimeduses” režissöör Fede Alvarez, stsenaariumi autorid on Jay Basu, Fede Alvarez ja Steven Knight.

Näitlejad: Claire Foy, Sverrir Gudnason

Regioon: 2, 5

Subtiitrid: eesti, inglise*, araabia, taani, hollandi, soome, prantsuse*, itaalia*, läti, leedu, norra, vene*, hispaania*, rootsi, ukraina

Audio: inglise, prantsuse, itaalia, vene, hispaania

Filmi pikkus: 113 min

Lavastaja: Fede Alvarez

TÄHT ON SÜNDINUD

A STAR IS BORN

2019

DVD

„Täht on sündinud“ filmis astuvad ülesse neljakordne Oscari nominent Bradley Cooper („Ameerika snaiper“, „Ameerika afäär“, „Õnneteraapia“) ja Oscarile kandideerinud muusikastaar Lady Gaga, kes teeb selles filmis oma esimese peaosa. Cooper teeb selle filmiga oma debüüdi lavastajana.Traagilise armastusloo uusversioonis mängib Cooper Jackson Maine’i, kantrimuusikastaari, kes on parasjagu allakäigu äärel, kui ta avastab andeka tundmatu muusiku Ally (Gaga). Jack juhib Ally rambivalgusesse ning paneb aluse tema tähelennule. Ally edukast karjäärist hoolimata varjutab nende suhet Jacki jätkuv võitlus oma sisemiste deemonitega.“ filmis teevad kaasa ka Andrew Silverstein ( aka Andrew Dice Clay), Dave Chapelle ja Sam Elliott.Ally rollis üles astuv Gaga, kes kandideeris 2016. aastal Oscarile lauluga „Til It Happens To You“ filmist „The Hunting Ground“, esitab filmis ka enda kirjutatud originaalmuusikat, mis valmis koostöös Cooperi ja mitmete artistidega, sealhulgas Lukas Nelsoni, Jason Isbelli ja Mark Ronsoniga. Originaalmuusika on salvestatud laivis.

Lavastaja: Bradley Cooper

Subtiitrid: eesti, läti, leedu, inglise, vene, poola

               

TÜDRUK RONGIS

THE GIRL ON THE TRAIN

2019

DVD

Lahutusjärgses masenduses Rachel (Blunt) möödub iga päev rongiga majast, milles elava näiliselt täiusliku paari elu ta endale ette kujutama hakkab. Ühel hommikul aga näeb ta midagi šokeerivat ning leiab end keset lahti rulluvat mõistatust.

Paula Hawkinsi bestselleri „Tüdruk rongis“ kohandasid ekraanile Erin Cressida Wilson ja Taylor. Filmi tegevprodutsendid on Jared LeBoff ja Celia Costas.

Audio: eesti, vene, leedu

Filmi pikkus: 107 min.

Lavastaja: Tate Taylor

Subtiitrid: eesti, läti, leedu, vene

 

               

 

VÄIKESED NAISED

LITTLE WOMEN

2020

DVD

Lavastaja ja stsenaristi Greta Gerwigi (“Lady Bird”) käe all valminud “Väikesed naised” põhineb Louisa May Alcotti klassikalisel romaanil ja kirjutistel. Vaheldumisi saab näha autori alter ego Jo Marchi elus juba juhtunud ja tulevasi sündmuseid. Marchi õed on neli noort naist, kes on võtnud nõuks ise oma elu üle otsustada. Gerwigi versioon sellest armastatud loost on nii ajatu kui ka tänapäevane. Jo, Megi, Amy ja Beth Marchi rollides saab näha Saoirse Ronanit, Emma Watsonit, Florence Pughi ja Eliza Scanlenit. Naabrit Lauriet kehastab Timothée Chalamet, Marmeed Laura Dern ja tädi Marchi Meryl Streep.

 

Lavastaja: Greta Gerwig

Näitlejad: Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh, Eliza Scanlen, Timothée Chalame, Laura Dern, Meryl Streep

Audio: inglise, inglise (audio descriptive track), vene, hispaania, ukraina 

Subtiitrid: inglise, inglise (SDH), aserbaidžaani, taani, eesti, soome, gruusia, kasahhi, läti, leedu, norra, vene, hispaania, rootsi, ukraina 

Filmi pikkus: 129 min

,,

Suurt ehitist ei saa luua nõrgale vundamendile