TEK käis ERSO haridushommikul

Tallinna Ehituskooli ehitusviimistluse eriala õpilased käisid 13. oktoobril Estonia kontserdisaalis "ERSO haridushommikul". Ehituskool kutsus õppekäik-ekskursioonile kaasa ka Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi 9.e klassi.

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri toimetaja Maarja Kasema võttis õpilased vastu ja tegi põneva sissejuhatuse. Maarja Kasema rääkis ERSO-st ja orkestri lähenevast 90. juubelist, peadirigendist Neeme Järvist ja dirigendi 80. juubelist, orkestri koosseisust ja muusikapillide jaotusest, tutvustas eelseisvat proovikülastust ja muusikuid. Õpilased vastasid küsimustele ja said ka ise küsimusi esitada.

Helilooja Sofia Gubaidulina, kes sel kuul tähistab oma 85. sünnipäeva, rääkis oratoorium "Armastusest ja vihast" saamisloost, rääkis teose sisust ja selles peituvast sõnumist. Sofia Gubaidulina sõnad maailmas valitsevatest tunnetest puudutasid igat kuulajat: maailmas on kogunenud nii palju vihkamist ja ainuke, mis saaks selle vastu astuda, on armastus.

Õpilased said küsimusi esitada ka dirigent Andres Mustonenile. Kui küsimusele, millal härra dirigent muusikaga tegelema hakkas, kõlas vastus "ma sündisin koos muusikaga" – hakkasid õpilased uudishimust omavahel sosistama. Seejärel rääkis Andres Mustonen oma kirglikust suhtumisest kunsti ja suhestumisest muusikaga. Selline eeskuju võib innustada paljusid – dirigendi kindlameelsus ja juba varases lapsepõlves tekkinud soov muusikaga tegeleda võimaldab kõikidel kuulajatel nautida seda imet, mis Andres Mustoneni käte läbi laval iga kord sünnib!

Nii Tallinna Ehituskool kui Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium said kingituseks ERSO ajalooraamatu pühendusega. Kõik õpilased said mõnusad köhapastillid, juhuks, kui kontserdi ajal kipub kurgus kõditama.

Tallinna Ehituskool avaldab tänu Maarja Kasemale, ERSO-le, Andres Mustonenile, Sofia Gubaidulinale! Haridushommikute korraldajatele ja läbiviijatele!

IMG_4781 web.JPG

IMG_4789 web.JPG

IMG_4796 web.JPG

Rohkem pilte https://www.facebook.com/ehituskool/posts/1229147867137284