Tallinna Ehituskooli riigikaitselaager 2019

7.–10. jaanuaril toimus järjekordne Tallinna Ehituskooli riigikaitseõppe nädal kolmanda kursuse rühmadele ning seda ehituskooli riigikaitseõpetaja major Meelis Vilippuse ja erialaõpetaja Tarmo Laabani eestvedamisel.

Esimesel päeval toimusid klassitunnid, kus räägiti Eesti riigikaitse ülesehitusest, käsitleti laiapõhjalist riigikaitse mudelit ning tutvustati kaitseväge ja kaitseliitu. 8. jaanuari hommikul saatis kooli direktor Raivo Niidas õpilased kolmepäevasesse talvelaagrisse. Direktor toonitas igaühe olulisust oma riigi kaitses.

Selle aasta riigikaitselaagri aitas läbi viia Kaitseliidu Lääne Malev Haapsalu külje all asuva Kiltsi sõjaväelennuvälja territooriumil. Enne laagrisse siirdumist said õpilased selga kaitseväe talvevormi. Lisaks sai igaüks riigikaitse õppe embleemi ning nimesildi. Ühine riietus lõi hea aluse kasvamaks ühtseks meeskonnaks.

Laager algas õppetunniga telkide püstitamiseks. Õpilased said iseseisvalt püstitada oma jaotelgid ning valmistati ette oma magamiskohad. Paika pandi telgi ahjuvalve, et tagada ahju kütmine. Kaitseliidu instruktorid õpetasid kuidas metsas tulepulga abil tuld teha. Hiljem koguneti, et kuulata Kaitseressursside ameti esindajat, kes rääkis ajateenistusest. Tutvustati ajateenistusse minemiseks vajalikke toiminguid ning kuidas ajateenistus ise välja näeb. Ennekõike on ajateenistus võimalus noortel (nii meestel kui naistel) lisaks kodanikukohuse täitmisele õppida juurde uusi oskuseid.

Laagri teine päev möödus individuaalsete oskuste õppimiseks. Toimus riviõpe, õpetati esmaabi võtteid, algteadmisi topograafias, üksikvõitleja magamiskoha püstitamist metsas ning relvast laskmist. Laagri kolmandal päeval saadeti rühmad orienteerumisrajale, kus kontrollpunktides tuli varasemalt õpitu praktikas ka käiku lasta. Õpilased näitasid, et olid omandanud uued teadmised kiirelt. Laagri ajal näidati veel sõduri varustust, selle pakkimist ning kaitseliidus olevat relvastust.

Major Meelis Vilippus kommenteeris Tallinna Ehituskooli riigikaitselaagrit nii: „Laagri kokkuvõtteks võib öelda, et eesmärk sai täidetud ja noored said esmased teadmised riigikaitsest ning kaitseväelase elust. Kiiresti saadi aru, et ennekõike on oluline meeskonnatöö ja üheskoos toimides ollakse edukamad. Hea oli vaadata, kuidas teineteisele lahkelt abikäsi ulatati.“

Pidialbum FB-s.

Avaldatud 21.01.2019 LT