Oskuste ÖÖ 8. novembril

Oskuste ÖÖ Tallinna Ehituskoolis - uksed on valla külastajatele. Kooli töökojad on avatud 8. novembril kell 17:00 kuni 20:00. Külastajad saavad tutvuda restaureerimise, plaatimise, pottsepa, elektri-, puidu ja käsitööriistade ning viimistluse tööga. Oodatud on pered ja õppurid, lapsed ja õpetajad.

RESTAUREERIMISES saab näha praktilisi töötunde, kus tegeletakse lubikrohvimise ja -värvimisega. Võimalik on jälgida  õpilaste töö protsessi ja saada restaureerimistööde alast konsultatisooni lubikrohvimise ja karniiside restaureerimise teemal ning tutvuda erialase kirjandusega.

PLAATIMISES näitame, kuidas on võimalik anda väsinud lillepotile uus ja värske välimus. Huvilised saavad käed külge panna ja valminud esemed kaasa võtta.

POTTSEPA TÖÖS tegeleme kaminaahju ehitamisega, nipid, detailid räägime läbi ka.

ELEKTRITÖÖDES tutvustame valgustuse skeemi koostamist õppestendil ja intelligentse hoone süsteemi. Näha saab õppestendil reaalselt töötavaid elektriskeeme ja lahendusi, tutvuda saab multimeetriga, teada saab valgustuse lihtsamate skeemide tööpõhimõtet ja lähemalt tutvuda hooneautomaatika võimalustega, mida tänapäeval on võimalik lasta enda koju üles ehitada. Olulisim on teadmine, kuidas tagada elektripaigaldisel elektriohutust. Oodatud on kõik need, kes tavaelus elektritöödega kokku ei puutu.

PUIDU TÖÖTLEMISES on võimalik jälgida õpilaste praktilise töö protsessi, saada erialast konsultatsiooni ja infot puidutööpinkide ja töövõtete kohta.

VIIMISTLUSES õpime krakleetehnikat, seda, kuidas pragundada pinda krakleelaki abil. Selle tehnikaga on võimalik kaunistada ja muuta kulumiskindlamaks väikeesemeid, mööblit, siseuksi, kaunistada jõuluehteid ja palju muud. Oskus tuleb kasuks kõigile kes soovivad oma kätega midagi ära teha. Kohapeal on võimalik juhendaja käe all kaunistada krakleetehnikas lillepotid, kuhu võite oma kodus istutada kaunid toalilled.

Tallinna Ehituskooli (TEK) korraldatud üritused: nii Oskuste ÖÖ, Kelluvillak, Ceresiti sitpendiaatite väljakuulutamine kui ekskursioon Laitsesse toimuvad TEK sünnipäevanädala ja Euroopa kutseoskuste nädala raames.

2018.11.05 siseTV 6 oskuste 88.jpg

2018.11 euroopa kutseoskuste n2dal - official partner - Quality mark.png