Kristjan Kärberi büsti taasavamine

Kristjan Kärberi büsti taasavamine toimus Tallinna Ehituskoolis 22.02. Direktor Raivo Niidas pidas kõne ning rääkis Kristjan Kärberi teenetest ja osatähtsusest Tallinna Ehituskooli kontekstis. Sõna sai ka ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Valdo Jask. Aitäh!

Kristjan Kärber (1908–1977) Eesti teeneline ehitaja. Juba 1921. aastal hakkas töötama ehitustel. Pärast II maailmasõda kogus tuntust maalri, krohvija ja müürsepana. Suhtus töösse teadlikult ja kohusetruult. Talle on omistatud mitmeid aunimetusi. Aastal 1977 nimetati Kutsekool nr 12 Kristjan Kärberi nimeliseks Kutsekooliks nr 12 (praegu Tallinna Ehituskool).

Kristjan Kärberi büsti restaureerisid Heli Allikas ja restauraator-viimistlejate rühma õpilased.

_MG_0249c.JPG

_MG_0260c.JPG