Klassiga kinno ja teatrimaja külastus

Septembri lõpp ja oktoobri algus tõid erinevaid huvitavaid õppekäike ja harivaid külastusi, nende seas ka kino "Sõpruse" külastus klassiga kinno programmi raames ja teatrimaja külastus, ekskursioon kulisside taga.

27. septembril said Tallinna Ehituskooli soovi avaldanud III kursuse õpilased minna kinno vaatama dokumentaalfilmi "Sotsiaalsed loomad". Kino "Sõpruse" lehelt: "Hulljulge fotograaf, lootustandev modell ja lihtne Kesk-Lääne tüdruk otsivad kõik oma Instagrami kontolt üht ja sama – veidi armastust, tunnustust ja mõistagi kuulsust – ning selle nimel on nad kõigeks valmis. Neid inimesi lähedalt jälgides heidab film „Sotsiaalsed loomad“ pilgu tänapäeva teismeliste digitaalsesse ja reaalsesse maailma, kus edukust ja enesehinnangut määratlevad „järgijad“, „laigid“ ja kommentaarid."

4. oktoobril käisid Tallinna Ehituskooli näiteringi huvilised õpetaja Andres Kasega tutvumas Rahvusooper Estonia lavataguse maailmaga. Teater on olnud aastasadu maagiline koht, kus reaalne maailm muutub igal õhtul salapäraseks kujutluseks. Ehituskooli õpilased said kogeda ja näha, kas lava ja publikusaal on samasugused kummaltki poolt vaadatuna, kuidas elu teatris tegelikult käib. Tutvuti kostüümide õmbluskojaga, kostüümidega, vaadati üle balleti proovisaal, prooviti mõnda tantsusammu ka ise järele. Teatrilaval vaadati-kuulati, kuidas õhtuseks etenduseks seatakse valgustust, kuidas hääl kõlab laval olles ja kuidas saalis olles. Õppekäik tasus end ära, osalejad jäid igati rahule ja oodata on ka kordust.

Rohkem pilte https://www.facebook.com/ehituskool/posts/2051294291589300.

44057286_739280416409500_5302650890899947520_n.jpg