Kes esinesid Tallinna Ehituskooli III õpilaskonverentsil

Õpilaskonverents Tallinna Ehituskoolis toimus 26. jaanuaril ning seda juba kolmandat aastat järjest. Kauni traditsiooni algatajaks, eestvedajaks ja konverentsi korraldajaks on õpetaja Juta Elbing-Nõlvak. Tallinna Ehituskooli õpilaskonverentsi põhieesmärkideks on hoida sidet oma tublide vilistlastega ning rääkida ka olemasolevate õpilaste edusammudest.

Õpilaskonverents algas direktor Raivo Niidase avasõnadega, kes toonitas nii head sidet vilistlastega kui ka tänaste õpilaste saavutuste olulisust.

Seejärel toimus edukas videosild vilistlastega, kes praegu tööl Šveitsis ja Austraalias. Erik Hanson ja Kristian-Hindrek Tamvelius tutvustasid oma töökeskkondi, rääkisid, mis on nende jaoks koolist omandatust kõige olulisem, mis on osutunud komistuskivideks ja kuidas sellest üle saadakse. Erik rõhutas keelte oskuse olulisust, seejuures Kristian-Hindrek pidas oluliseks teooria tundmist.

Konverentsi järgmisteks esinejateks olid Marko Simkin ja Allar Nappir, kes töötavad Northhammer OÜ-s. Vilistlased Marko ja Allar rääkisid enda kogemusest ettevõtluses ja tuletasid meelde enda kooliaegu, võrdlesid praeguste õppvõimalustega. Samuti jäi kõlama sõnum, et teooria õppimise parimaks ja õigemaks kohaks on kool, edaspidises elus ei ole isegi kõige toredamal tööandjal selleks enam aega, et teoreetilisi baasteadmisi oma alluvatele jagada.

Vilistlane Timo Talvik tutvustas Omit OÜ tegevusi. Üheks oluliseks sõnumiks jäi kõlama see, et kui tegija eksib, siis tuleb teha uuesti, kuni kavandatu väga hästi välja tuleb. Meeles tasub Timo arvates pidada ka seda, et ettevõtlusega kaasnev teatud vabadus aja planeerimises ja valikutes ei venita ööpäeva pikemaks kui 24 tundi. Kiire, tempokas päevarütm ja kontsentreeritud tegevuskava on tuttav igale ettevõtjale.

Alisa Larina rääkis enda tublist kogemusest, mille ta sai ülemaailmsetelt kutsemeistrivõistlustelt WorldSkills Abu Dhabi 2017 Araabia Ühendemiraatides. Kooli ja Eestit käisid Abu Dhabis esindamas kaks Tallinna Ehituskooli (praeguseks) vilistlast Jaanus Steinfeldt ja Alisa Larina. Alisa ja Jaanus saavutasid ülevabariigilisel võistlusel „Noor Meister 2016“ I kohad, Alisa ehitusviimistluse alal ja Jaanus plaatimise alal. Neid juhendasid õpetajad ja rahvusvahelised eksperdid Terje Jaksen ja Meeta Heinaste.

Konverentsi esimese osa punktiks „i“ kohal sai Junior Achievment Eesti esindaja ettekanne. Erik Pungar rääkis õpilasfirma loomise kogemusest ja sellest, kuidas puidust kikilipse tootvat firmat ka rahvusvahelisel tasandil tunnustati.

Konverentsi teises osas said sõna ehituskooli praegused õpilased. Nikita Jurov ja Mart Padar tegid ülevaate müürseppade võistlusest „Jõulukellu 2017“. Poisid tõid ülevabariigilistelt võistlustelt väärika kolmanda koha, neid juhendas õpetaja Priit Valge.

Järgnesid kaks meeleolukat ja humoorikat videot ehitusviimistlejate I ja III kursuse õpilastelt. Karina Veersalu õpetaja Lauda Aidaku ja rühmakaaslastega näitasid videos, mida kujutab endast krohvimine (vaata videot SIIT). Ja rühma 35 õpilased õpetaja Mirjam Jürlauga näitasid läbi huumoriprisma, kuidas võib välja näha viimistlejate praktiline õppepäev (vaata videot SIIT).

Toredat meeleolu jätkas autasustamine ja tänamine. KellusSkills 2018 parimad viiel erialal said autasustatud.

- Plaatijate parimad: I koht Argo Jõesalu rühmast 35, II koht Karl-Erik Prunt rühmast s15p, juhendaja Meeta Heinaste.
- Puuseppade parimad: I koht Margus Švets ja Ermo Kungla rühmast 22, II koht Rauno Sepplaan ja Rain Nõmper rühmast 32, III koht Karl-Martin Kodi rühmast 22 ja Matheus Leemet rühmast 32, juhendaja Alar Kurg.
- Mööblitislerite parimad: I koht Marten Mägi rühmast 31, juhendaja Arvo Olkkonen, II kohta Roland Kristjuhan rühmast 11-1, juhendaja Raivo Moks, III koht Tanel Takkis rühmast sk11, juhendaja Toomas Hinnov.
- Ehitusviimistlejate parimad: I koht Liivika Ilisson rühmast ps15m, juhendaja Terje Jaksen, II koht Maris Abilon rühmast 15-1, juhendaja Laura Aidak, III koht Keidi Vatter rühmast 25, juhendaja Laura Aidak.
- Elektrikute parimad: I koht Hendrik Lind rühmast s24, II koht Toomas Orumaa rühmast 24, III koht Kaarel Siimaste rühmast 34, juhendajad Ingrid Knuut, Urmas Tangsoo, Taavi Kitsing.

Veel enne kui lavale paluti KelluSkills 2018 korraldajad ja läbiviijad rääkisid enda praktikakogemusest Portugalis õpilased Marge Boujendar ja Kristiina Talen. Marge ja Kristiina illustreerisid lugusid lustakatest ja töisetest hetkedest välispraktikalt piltidega.

Järgnevalt küsitles ja tänas direktor õpetajaid, kes korraldajaid ja viisid läbi KelluSkills 2018 võistlusi. Igal erialal oli palju ettevalmistustööd, põnev oli teada saada, kuidas ehitusviimistlejad aega planeerisid, kuidas mõjutab plaatija tööd plaatide kvaliteet, milliseid pingeid võib elektrikute töös tekitada valesti kokku pandud skeemi pingestamine, miks mööblitisleri töös loeb iga millimeeter ja miks on puusepa töös oluline meeskonnatöö oskus.

Konverentsi haripunktiks oli EV100 puhul 100 tooli puidulik üleandmine SOS Lastekülale. Sellest loe rohkem siit: http://www.ehituskool.ee/esileht/uudised/ehituskool-andis-pidulikult-ule-sos-lastekulale-kingituseks-100-tooli-ev100/

Vaata pilte https://www.facebook.com/ehituskool/posts/1730777653640967.

Avaldatud 02.02.2018 LT