Siseminister Tallinna Ehituskoolis

24.11.2022

Eile külastas kodanikupäeva raames meie kooli Eesti siseminister Lauri Läänemets.


Nagu kirjutatakse Siseministeeriumi lehel, siis Kodanikupäeva tähistatakse 26. novembril, kuna sel päeval 1918. aastal võttis Maanõukogu vastu määruse Eesti kodakondsuse kohta. Sellega loodi ametlikus tähenduses Eesti kodaniku mõiste. Kodanikupäev on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele. Sel päeval juhime tähelepanu kodanikutundele ning kodaniku õigustele ja kohustustele.

Eestis tähistatakse kodanikupäeva 1998. aastast.


Kooli aulas toimus kodanikupäeva raames vastuvõtt siseministrile, kus kolmanda kursuse õpilased said kuulata kolmveerand tunni jooksul väga sisukat sisejulgeoleku teemalist arutelu. Ministri ettekanne oli sisukas, tempokas ja võib mainida, et mitte kuidagi kuiv ja igav. Õpilased kuulasid huviga ja tundub, et jäid temaatikaga samuti väga rahule.
Täname ministrit ja tema kaaskonda meid külastamast ja antud teemaga kurssi viimast.


Tallinna Ehituskool

Autor: Katrin Haug