Rändnäitus "Picturing America"

13.01.2023

Kas suudate kujutada ette üht riiki? Kas kunstiteosed väljendavad miljonite inimeste jagatud pärandit? Kas pintslitõmbed ja fotod saavad edastada ühte kirevat riiki ühendavaid mõtteid ja ideaale? USA Riiklik Humanitaarteaduste Toetusfond usub, et vastus kõigile neile küsimustele on „jah“.

Näitus “Picturing America” ehk „Ameerikat kujutades“ annab hea ülevaate USA ajaloost läbi kunsti ja pakub loomingulisi viise uurida selle riigi ja rahva ajalugu ning ideaale. 40-pildiline kollektsioon kujutab eri ajastutel valminud taieseid, mis jutustavad Ameerika lugu. Soov rääkida Ameerika lugu läbi tema kunsti inspireeriski USA riiklikku humanitaarteaduste toetusfondi (NEH) näitust looma. “Ameerikat kujutades” aitab õpetada Ameerika ajalugu ja eksponeerib hoolikalt valitud meistriteoseid mitme sajandi pikkusest perioodist. Esindatud on kunstnikud alates esimestest Ameerika indiaanlaste käsitöölistest kuni maalikunstnike Mary Cassatti ja Thomas Hart Bentonini, fotograafide Walker Evansi ja Dorothea Lange’ini ning arhitektide Frank Lloyd Wrighti ja William van Alenini.

„Kunstid ja teadused, olulised … inimese elu kaunistamiseks ja õnneks,  peaksid esmajärjekorras julgustama igaühte, kes armastab oma riiki ja inimkonda.“


George Washington

Vaata näitusel olevate piltide lugusid ka siit: https://www.thirteen.org/picturing-america/