Puiduvaldkonna kutseõpetajate erialane teadmistepäev

15.12.2022

14. detsembril 2022. Võrumaal, Väimelas kohtusid Võrumaa Kutsehariduskeskuse ning Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuse TSENTER poolt korraldataval teadmistepäeval kõikide Eesti kutsekoolide puiduvaldkonna kutseõpetajad ja õpetavad praktikud. Tallinna Ehituskoolist olid Võrumaal külas meie kutseõpetajad Heli Allikas, Raivo Moks, Ando Roos, Kalle Palts, Vesse Jämsä ja Margus Švets.

Päeva eesmärk oli ühene, arutada Võrumaa Kutsehariduskeskus TSENTER soovi pakkuda kõikidele puiduvaldkonna kutseõpetajatele ja õpetavatele praktikutele erialaseid koolitusi ja muid toetavaid koostöötegevusi (nt ettevõtete külastusi, aidata koondada õppematerjale ja muuta neid kättesaadavamaks).

Kuna TSENTRI tegevus on suunatud puiduvaldkonnas teadmiste kogumisele ja edasiandmisele ettevõtetele, siis kutseõpetajate haaramine sellesse ringi on loomulik tegevus.

Päeva avas TSENTER juhataja Riho Tiivel, seejärel võttis sõna Võrumaa Kutsehariduskeskuse direktor Eveli Kuklase.

Haridus- ja Noorteametit esindas Piret Lilover. Kutseõpetaja igapäevatööst pajatas VKHK kutseõpetaja Marko Sikk. Oma nägemuse kutseharidusest läbi ettevõtja silmade andis teadmistepäeval Barrus AS juht ja omanik Andres Linnasaar.

Lisaks võtsid sõna veel TSENTRI arendusjuht Jörgen Dobris ja tõhusamast õppimisest rääkis osalistele psühholoog Kadri Treial.

Lisaks põnevatele esinemistele sai ka ise masinasaalis käe soojaks ja üheskoos meisterdati väikeseid kastikesi.

Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus TSENTER: www.tsenter.ee.