Õpilaskonverents 2022

02.02.2022

11.veebruaril toimus Tallinna Ehituskooli VII õpilaskonverents. Konverentsist võtsid osa kolmanda kursuse õpilased.

Avaesinejaks oli palutud hr Andrus Leppik, Kodumaja AS juhatuse esimees ja Kodumaja kontserni juhtmeeskonna juht.
2021. aastal valiti Aasta parimaks puidust tehasemajaks Kodumaja AS poolt valmistatud hotell-konverentsikeskus Norras. Kodumaja kontsern tervikuna on EHITAJA. Kasutatav ehitustehnoloogia – ehitustegevus PÕHIOSAS tehase tingimustes.
Kodumaja on Eesti suurim elamuehitaja välismaal. Strateegilisteks turgudeks – Norra, Rootsi, Soome, Holland ja Eesti. Õpilased said kuulda nii võidumajast kui ka  Kodumaja põhitoodangust ja töödest-tegemistest.

Teine esineja Priit  Loos, Nordeconi töökeskkonna spetsialist, suundus jutujärjega ehitusplatsile. Tema esinemise teemaks olid tööõnnetused ehitusplatsidel ja näpunäited, kuidas jääda terveks. Esineja kirjeldas, missugused on sagedasemad tööõnnetused ehitusplatsidel ning kuidas neid ennetada.

8. oktoobril toimusid Leedus Baltimaade tislerite kutsemeistrivõistlused, kus osales ehituskooli tislerieriala kolmanda kursuse õpilane Karl Schumann, kes ka võidu koju tõi. Karli juhendas õpetaja Kalle Palts. Kuidas mõõtu võeti ja võit koju toodi – sellest  asjaosalised ka rääkisid.

Üle pika aja sai taaskord rõõmu tunda sellest, et meie õpilased pääsesid taas Erasmus + toel õpirändesse Euroopasse. Sedapuhku suundusid õppeaasta esimeses pooles, sügisel, oma välispraktikat Portugalis sooritama ehitusviimistluse teise kursuse õpilased Laura Mitman, Reno Kirsipuu, Kris Klap ja Kristiina Muuga.

Õpirändes osalejad rääkisid oma tööülesannetest, pisut teistsugustest töövõtetest ja materjalidest, mida Portugalis tundma õppisid. Käidi ka selle imeilusa maaga tutvumas ning leiti palju uusi sõpru.

Pärast lõunapausi autasustati KelluSkills 2022 võitjaid. Tublisid ehitusviimistluse eriala õpilasi tulid kingikottidega tervitama kooli head koostööpartnerid, AS Tikkurila esindajad.

Konverentsi  lõpetuseks sõnas ehituskooli direktor Raivo Niidas, et õpilaskonverentsidest on kujunenud aastatepikkune traditsioon, mis toob kokku õpilased, vilistlased ja tööandjad.

Kohtume taas veebruaris 2023 – Tallinna Ehituskooli VIII õpilaskonverentsil.