Noor Meister, Maia Ülper

24.03.2022

Meie kooli olid esindamas kaks noort. Plaatija Reno Kirsipuu, juhendajaks meie tänavune aasta õpetaja tiitliga pärjatud Meeta Heinaste ja ehitusviimistleja Maia Ülper, kelle juhendajaks teine sellel aastal aasta õpetaja tiitliga pärjatud õpetaja Terje Jaksen.

Võistluspäevad olid loomulikult pingelised, meistrid olid kohale tulnud nii Saaremaalt, Rakverest, Haapsalust, Viljandist, Tartust, Ida-Virumaalt, Tallinnast kui Järvamaalt. Ehitusviimistluses pistsid rinda lausa seitse tütarlast, plaatimise väljakutses võistlesid aga tervelt kolm noormeest ja kuus neidu.

Ehitusviimistluse võistlustöö sisuks oli pindade ettevalmistamine - nurga pahteldamine ja akrüülimine, ukse viimistlus, värvide segamine, kujundi pinnale kandmine ja värvimine, dekoratiivviimistlus - aega oli selle sooritamiseks 9 tundi.

Plaatija võistlustöö sisuks oli kolmemõõtmelise seina pinna plaatimine suurusega 1518*1062*102, millel kujundatud pühvel. Võistlustöö nominaalne täitmisaeg oli 12 tundi.

Meil on taaskord uhke tunne oma noorte õppurite üle, sest ehitusviimistleja Maia Ülper pälvis sellel võistlusel esimese koha. 

Palju õnne osalejatele, võitjatele ja täname loomulikult ka tublisid juhendajaid!

Autor: Katrin Haug