Kodanikupäev

28.11.2023

Kodanikupäeva raames käis õpilastega kohtumas Tallinna Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Ehituskooli perel on aastatepikkuseks traditsiooniks saanud kutsuda kodanikupäeval õpilastele külalisena esinema mõnd riigi või kohaliku omavalitsuse esindajat.

24. novembril oli aulas avatud ühiskonnaõpetuse tunni külaliseks Tallinna Kesklinna linnaosavanem Monika Haukanõmm, kes rääkis õpilastele kodanikuks olemisest ja sellest, kuidas igal inimesel on võimalik riigis toimuvat mõjutada ja mis on kodanikuaktiivsus.

M. Haukanõmm tõi oma ettekandes näiteid igapäevaelust Tallinnas ja pani noortele südamele, et keegi ei tohiks jääda passiivseks, kui riigi või kohaliku tasandi otsused puudutavad meie kõigi elu, sh  elukeskkonda.