Tallinna Ehituskooli digiõpe Meiler Tunniplaan Tallinna Ehituskooli blogi Tallinna Ehituskool Instagrammis Tallinna Ehituskool Facebookis Tallinna Ehituskool Youtube's

Viimased uudised

 

Arhiiv

Konkursid eriolukorra 2020 ajal (täiendatakse)

EV-s kehtestatud eriolukorra 2020 ajal on õppurid distantsõppel ja paljud töötajad kodukontoris. Suuremate muudatuste tõttu on tööd küllaga. Selle kõrvale pakuvad erinevad institutsioonid võimalusi osa võtta erinevatest konkursidest nii õppuritel ühekaupa kui ka peredega.

Ka Tallinna Ehituskool kutsub osa võtma konkursidest, mida on kuulutanud välja sh ETV, Tallinna linn jt. Konkurside lisandudes täieneb ka olemasoleva nimekiri. Head tervist ja head pealehakkamist!

Kui Sulle on teada mõni hariv ja huvitav konkurss, anna teada aadressil liisi.tomingas@ehituskool.ee, nii saame täiendada infot ka siin kodulehel.

---

Videokonkurss Goldbergi masina ehitamiseks

ETV ja Rakett 69 korraldavad Goldbergi masina konkursi. Osalema on oodatud kõik, olenemata vanusest. Ehita koos sõpradega, vanematega või ka üksi vähemalt 5 elemendist koosnev Goldbergi masin, mis kestab esimesest kuni viimase elemendini vähemalt 25 sekundit.

Masina võib käivitada nii veereva elemendiga kui ka füüsiliselt (näiteks näpuga). Masina ehituseks võid kasutada nii suuremaid kui ka kodusemaid elemente. Piire ei ole! Lase fantaasial lennata. Ideid Goldbergi masina ehitamiseks saad ammutada ERR-i arhiivis olevatest Rakett 69 (https://arhiiv.err.ee/seeria/rakett-69) saadetest ja internetist. Nõu võid küsida oma tööõpetuse või huviringi õpetajalt, isalt-emalt, sõpradelt ja tuttavatelt.

Filmi töötav masin üles ja esita see alloleva vormi kaudu. Videoklipi võid üles filmida kas või oma telefoniga. Oluline, et video oleks laiupidi (landscape).

Töid saab esitada 3. aprilli kella 12.00-ni. Peavõitja valitakse rahvahääletusel 6.-12. aprillini. Peaauhinnaks on 2000 €, mille paneb välja Eesti Masinatööstuse Liit ning parematele töödele on ka eripreemiad.

Rohkem infot siin https://www.facebook.com/watch/?v=153837779119049 ja ka konkursilehel https://novaator.err.ee/k/goldbergimasin.

FB link on siin.

---

Distantsõppe teemaline loomingukonkurss “Neljaseina kunst”

Tallinna Spordi- ja Noorsooamet kutsub noori osalema distantsõppe teemalisel loomekonkursil, mille eesmärk on välja tuua distantsõppe head ja vead ning tulevik.

Konkurss annab noortele võimaluse loominguliselt väljendada, milline on distantsõppest tingitud olukord hetkel ja/või milline see võiks olla ideaalis. Loovtööna on oodatud humoorikad meemid, tunnetest pulbitsevad luuletused, akadeemilised esseed, ilmekad fotod, kõnekad blogipostitused, positiivsed laulud, toredad tantsud, väljendusrikkad videod jms. Formaat ja toon on noore valida, vastavalt meeleolule ja oskustele.

Loomingukonkursil osalemiseks esita oma töö hiljemalt 05.04.2020:
1) Saada e-mail liis.teras@tallinnlv.ee või
2) kirjuta Noor Tegija Facebooki sõnumitesse või
3) postita töö oma avalikule sotsiaalmeediakanalile tagides ära @Noor Tegija ning kasutada teemaviidet #noortelooming #neljaseinakunst

Konkurss lõpeb pühapäeval, 5. aprillil kell 23.59. Võitja valitakse ekspertkomisjoni poolt 7. aprillil. Parimale auhind!

Pea meeles:
· konkursile võib esitada ainult enda loomingut,
· oma tööd meile saates annad nõusoleku seda kasutada Tallinna Spordi- ja Noorsooameti veebis ja sotsiaalmeediakanalites (sh Tallinna noorteinfo ja Noor Tegija kontodel).

Lisainfo:

Anette Mandel
Anette.Mandel@tallinnlv.ee

Liis Teras
Liis.Teras@tallinnlv.ee

FB link on siin.

---

Osale fotovõistlusel Looduse Aasta Foto 2020 ning välkkonkursil "Humoorikas looduspilt"

Alanud on piltide vastuvõtt fotovõistlusele Looduse Aasta Foto 2020, mis toimub tänavu 20. korda. Tänavuse fotokonkursi sees toimub esmakordselt looduskaitsekuu raames välkkonkurss "Humoorikas looduspilt".

Välkkonkurss "Humoorikas looduspilt"

Välkkonkursile ootame nii huumorit kui üllatusi pakkuvaid Eestis üles võetud loodusfotosid. Saata võib kõiksugu looma- ja linnu- ja looduspilte, pildile jäänud õnne(s)tu(mi)si ja põnevaid seiklusi koos piltide juurde kuuluvate lugudega. Välkkonkursi tööde esitamise tähtaeg on looduskaitsepäev, 10. mai 2020.

Ootame kaasa lööma nii harrastajaid kui professionaale, nii lapsi, noori kui täiskasvanud loodusfotograafe, et kõigi kevadpäevi paremaks muuta. Erižürii poolt välja valitud humoorikaimad pildid avalikustatakse looduskaitsekuu raames, maikuus 2020. Mais jagame esimesed kolm tantsivat hunti ja mitmeid lõbusaid auhindu, ning tunnustatud tööd avaldame ka aastaraamatus.

Fotovõistlus Looduse Aasta Foto 2020

Traditsiooniline aastakonkurss tähistab tänavu oma 20. toimumisaastat. Tänavune juubelikonkurss on pühendatud Eesti looduskaitse 110. aastapäevale. 110 aastat tagasi loodi Eestis esimene looduskaitseala – Vaika linnukaitseala, millest tänaseks on saanud Vilsandi Rahvuspark. 

Pilte ootame üldarvestuses kaheksas kategoorias, noorte ja laste arvestuses kolmes kategoorias. Samuti hinnatakse omaette kategoorias liikuvaid pilte. Töid hindab fotograafidest, kunstnikest ja loodusteadlastest koosnev žürii Urmas Tartese juhtimisel. Žürii auesimees on Rein Maran. Võistlustööde esitamise tähtaeg on 7. september 2020.

Pidulik lõpetamine ja auhindade jagamine toimub novembris, siis jagame tantsivaid hunte ning selleks ajaks valmib ka "Loodusfoto aastaraamat 2020". Konkursi auhinnafond on kokku 8000 eurot. Konkursi korraldaja on Looduse Omnibuss. Võistlus toimub koostöös pikaaegsete fotofirmadest partnerite Canoni esindaja Overalli, ning Sigma esindaja Fotoluksiga. Lisaks toetavad Viking Line, Kunda Nordic, Stora Enso, RMK, Eesti Talleks, zone.ee jpt. Samuti Eesti Looduskaitse Selts, Keskkonnaministeerium, Keskkonnaamet, KIK ja Eesti Kultuurkapital.

Eeskirjad leiad ning pilte saab esitada: http://laf.looduseomnibuss.ee.

---

Tallinna Ehituskooli FOTOVÕISTLUS „Mina püsin kodus!“

Oled õpilane või oled õpetaja, näita, mis on Sinu panus viirusevastasesse võitlusse! Toimi nii:

 1. Tee pilt endast kodus, ühes ise meisterdatud või prinditud sildiga „Püsi kodus!“
 2. Postita pilt enda Facebooki seinale, Facebooki gruppi ’Tallinna Ehituskooli õpilased ja vilistlased’ või Instagrami.
 3. Tägi kindlasti @TallinnaEhituskool
 4. Lisa hashtagid #minapüsinkodus, #tallinnaehituskool ja #TEKhoolib

Ühe inimese kohta saab postitada piiramatu arvu pilte. Andekamad ja enam laike saanud tööd saavad muidugi premeeritud!

Üleskutsega jääda koju aitame ohtliku viiruse levikut peatada. Kodus püsimine aitab päästa inimeste elusid jahoida kõikide nende tervist, kes elavad koos meiega samas majas, samas riigis, samal planeedil! Olgem terved ja püsigem kodus!

FB link on siin.

osale1.JPG

---

Tallinna Ehituskooli FOTOVÕISTLUS „Õpin distantsilt“

Jaga pilte kodus õppimisest, õpetamisest või enda praktikakohalt. Pildil võib osaleda ka Sinu pere. Oma piltidega saad innustada teisigi põnevaid ideid genereerima, saad motiveerida õppima neid, kes ei ole harjunud seda iseseisvalt tegema.

Oled õpilane või oled õpetaja, näita, mis on Sinu distantsõppe kogemus. Postita pilt enda Facebooki seinale, Facebooki gruppi ’Tallinna Ehituskooli õpilased ja vilistlased’ või Instagrami.

 • Ühe inimese kohta saab postitada piiramatu arvu pilte.
 • Andekamad ja enam laike saanud tööd saavad muidugi premeeritud!
 • Tägi kindlasti @TallinnaEhituskool.
 • Lisa hashtagid #distantsõpe, #tallinnaehituskool ja #TEKhoolib.

FB link on siin.

2020.04.16 osale2 TEK konkurss opin distantsilt.JPG

---

Tallinna Ehituskooli MEEMIKONKURSS „Eriolukord: minu distantsõpe”

Meemide loomisel on teretulnud positiivne huumor, halvustavad ja pilkavad tööd ei ole oodatud ega lähe arvesse.

Oled õpilane või oled õpetaja, näita oma huumorisoolikat! Maitsekas huumor muudab elu väärtuslikumaks ja nauditavamaks, rääkimata eluea pikendamisest! Postita pilt enda Facebooki seinale, Facebooki gruppi ’Tallinna Ehituskooli õpilased ja vilistlased’ või Instagrami.

 • Ühe inimese kohta saab postitada piiramatu arvu pilte.
 • Andekamad ja enam laike saanud tööd saavad muidugi premeeritud!
 • Tägi kindlasti @TallinnaEhituskool.
 • Lisa hashtagid #eriolukord, #tallinnaehituskool ja #TEKhoolib.

FOTOVÕISTLUSED „Mina püsin kodus!“ ja „Õpin distantsilt“ kestavad samuti ning jätkuvad eriolukorra lõpuni ja kooli naasmiseni!

FB link on siin.

2020.04.23 osale3 TEK konkurss eriolukord opin disatntsilt.JPG

---

Avaldatud 01.04.2020 LT

Viimati täiendatud 23.04.2020

,,

Suurt ehitist ei saa luua nõrgale vundamendile