Tallinna Ehituskooli digiõpe Meiler Tunniplaan Tallinna Ehituskooli blogi Tallinna Ehituskool Instagrammis Tallinna Ehituskool Facebookis Tallinna Ehituskool Youtube's

Kolhoosimaja korterelamu korterite taastamine

2019 maikuus transporditi Lõuna-Eestist Räbi külast Tallinnasse Eesti Vabaõhumuuseumisse silikaattellistest korterelamu. Transpordiks lahti võetud majakarp on nüüdseks edukalt uues asupaigas, Eesti Vabaõhumuuseumis, taas püstitatud.

Vabaõhumuuseumi ülesandeks on näidata võimalikult terviklikku pilti Eesti taluarhitektuurist, maaelust ja selle arengust läbi aja. Allikas: https://evm.ee/est/ponev-ja-kasulik/kolhoosi-korterelamu

Tallinna Ehituskooli restaureerimise õppesuuna õpilased (rühmast SK13RV) Heli Allikase juhtimisel käisid kahe ajastu korterite interjööre taasloomas.

Esimesel praktikapäeval tehti ettevalmistusi tapetseerimiseks, et luua ajastule iseloomulik interjöör. Õpilased alustasid kahe korteri 70ndate ja teine 90ndate stiilis tapeetimist. Sealjuures ka kõik tapeedid ja makulatuur on ajastutruud.

Teisel praktikapäeval käis taas vilgas töö ning restauraatorite tegevusi uudistas kohapeal ka ETV iga argiõhtune saade Ringvaade.

1960ndate aastate tüüpprojekti nr 61 järgi ehitatud kolhoosimaja korterid said kolmanda praktikapäeva lõpuks tapetseeritud. Tubade seinu katavad nüüd nostalgilised mustrid, meenutades nõukogudeaegset ehituskultuuri ja eluolu.