Tallinna Ehituskooli digiõpe Meiler Tunniplaan Tallinna Ehituskooli blogi Tallinna Ehituskool Instagrammis Tallinna Ehituskool Facebookis Tallinna Ehituskool Youtube's

Viimased uudised

 

Arhiiv

Ehituskooli noored meisterdasid SOS Lastekülale 100 tooli

Toolid  kingitakse lastele läheneva Eesti Vabariik 100. sünnipäeva raames ning antakse üle sel reedel, 26. jaanuaril, mil Tallinna Ehituskooli aulas saab imetleda noorte mööblitislerite valmistatud sajast toolist ehitatud uhket torni. Seejärel jõuavad kaunid ja omanäolised minitaburetid kõikidesse SOS Lasteküla kodudesse.

„Sada tooli, mis valmisid meie õpilaste ja õpetajate käe all on hoolivuse märgiks ning ühtlasi märgiliseks kingiks – justkui vanemalt vennalt-õelt nooremale,“ ütles Tallinna Ehituskooli direktor Raivo Niidas. 

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud kingituse idee sai alguse ühisest arutelust eelmisel õppeaastal, kus kooli töötajad pidasid mõttetalguid, milline on väärt kingitus vabariigi aastapäevaks. Häid ideid oli mitmeid, kuid lõpuks jäid sõelale 100 tooli, mida õpilased soovisid kinkida lasteküla lastele. Toole valmistasid kõik I, II ja III kursuse mööblitisleri eriala õpilased ning puiduosakonna õpetajad Olav Oja, Raivo Moks, Arvo Olkkonen ja Ando Roos. 

Toolide joonised aitas valmistada õpetaja Olav Oja, CNC-pingi abil lõigati välja toolide detailid, mis lihviti ja lakiti ning viimaks pandi kokku.

„Olime väga rõõmsad, kui kuulsime, et ehituskooli noored tahavad Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul meie lastele sellise vägeva kingituse teha,“ ütles SOS Lasteküla tegevdirektor Margus Oro. „Oleme noorte vahva idee teostumisele pidevalt ka kaasa elanud. Novembrikuus käisid meie lastekülade noored ehituskoolis kohapeal vaatamas, kuidas toolide valmistamine käib ja said muuhulgas ka ise puupingi taga toolide lihvimisel kätt proovida. Ehituskooli toredad õpetajad ning kaasaegsel tasemel õppetegevus avaldas meile väga muljet. Nüüd on mitmel meie noorel plaan oma tulevik ehituskoolis õppimisega siduda.“

Toolide pidulik üleandmine toimub sel reedel, 26. jaanuaril kell 13.35 Tallinna Ehituskooli aulas, kus saab imetleda 100 toolist ehitatud uhket püramiidi, mis on spetsiaalselt õpilaskonverentsi ajaks kooli aulasse üles seatud. Pärast pidulikku üleandmist tehakse uhkest toolide tornist ühispilt ehituskooli ja lasteküla noortega. 

Vaata ka https://www.sos-lastekyla.ee/disaintoolid/

Lisainfo:

Annika Remmel
SOS Lasteküla
annika.remmel@sos-lastekyla.ee
+372 512 6828

Liisi Tomingas
Tallinna Ehituskool
Kommunikatsioonijuht
liisi.tomingas@ehituskool.ee
www.ehituskool.ee
+372 651 9042

2018.01.26 EV100 toolide yleandmine pressiteate juurde.jpg

Avaldatud 26.01.2018 LT

,,

Suurt ehitist ei saa luua nõrgale vundamendile