Tulge meile külla, meie tuleme teile - plaanid nädalaks

15. oktoobriga alanud nädalasse on planeeritud nii külaliste vastuvõttu kui külaskäike.

Esmaspäeval, 15. oktoobril, valmis video Euroscola projektiks. Head tööd tegid Tallinna Ehituskooli mitmed õpilased ja töötajad. 26. mail 2019. a. toimuvad Euroopa Parlamendi valimised. Seoses sellega kutsuti gümnaasiumide ja kutseõppeasutuste õpilasi osalema Euroscola videokonkursil teemal: "Seekord lähen valima!" Videoklippidelt oodati noorte loomingulist lähenemist üleskutsele minna valima, vaata seekordlähenvalima.eu.

Kaheksa parimat videoklippi saatnud kooligruppi saavad võimaluse osaleda Euroscola programmis ja külastada Euroopa Parlamenti Strasbourgis 2019. aasta esimeses pooles. Konkursi tulemused tehakse teatavaks hiljemalt 22. oktoobril 2018 EP infobüroo kodulehel www.europarl.ee ja Euroopa Parlamendi büroo Facebooki lehel.

Tallinna Ehituskooli videot saab näha siin.

Samal päeval toimus külalisloeng inimkaubanduse teemal. Selle jätkuks lähevad ehituskooli registreerunud õpilased ja õpetajad 8. novembril inimkaubanduse teemalisele infopäevale Ühisministeeriumi hoonesse, seda korraldab Sotsiaalministeerium ja MTÜ Living for Tomorrow.

Juttu tuleb riigi rollist inimkaubanduse ennetamisel ja tõkestamisel. Räägitakse välismaale tööle minemisega seonduvatest ohtudest, sh inimkaubandusest: hoiakud, informeeritus kolme Eestis läbi viidud uuringu põhjal, kutsekoolide noortelt saadud info. Võetakse kokku, kuidas satutakse ärakasutamise, ekspluateerimise ohvriks: tööjõu ärakasutamine, seksuaalne ekspluateerimine, fiktiivsed abielud ja muud. Tutvustatakse Eestis pakutavad teenused inimkaubanduse ohvritele.

Teisipäeval, 16. oktoobril, külastas ehituskooli Enn Tammaru Tallinna Tehnikakõrgkoolist. III kursuse õpilased kuulasid huviga, millised perspektiivid ja horisondid neil avanevad, kui nad ehituskooli edukalt lõpetavad. Enn Tammaru rääkis ka sellest, kui paljud inimesed on loomult tippspetsialistid, kui paljud aga juhid, milline on optimaalne-ideaalne töögrupp ehituses, kui suur protsent meie seast on eriti andekad inimesed, millistele erialadele on ehituskooli lõpetajad väga oodatud, milliseid perspektiive üks või teine valik avab ja palju muud. FB postitus.

Lisaks sellele toimub 2. novembril Tallinna Tehnikakõrgkoolis inseneeria karjääripäev, kus ka ehituskooli õpilased hakkavad võistluse raames Goldbergi masinat ehitama. Loe rohkem siit ja siit.

Neljapäeval, 18. oktoobril, toimub kütte- ja jahutussüsteemide lukkseppade lõpetamine. Laialdane erialade valik ning õppekavade erinev pikkus võimaldab ehituskoolil mitu korda aastas lõpetamisi pidada.

Neljapäeval ja reedel, 18. ja 19. oktoobril, tulevad Tallinna Ehituskooli ekskursioonile ja külla õpilased erinevatest koolidest, sh Tallinna Ühisgümnaasiumist, Järveküla Koolist , Hiiumaalt. Lisaks sellele lähevad ehituskooli õpetajad viima läbi plaatimise töötuba Järveküla Kooli.

2018.10.15 euroscola.png

44177280_321561561963866_1695000283496579072_n.jpg