Tallinna Ehituskooli mitmetahulistest õpetajatest – koos teatrisse

Kolleegide ja kaaslaste hubases seltskonnas sai taaskord teatris käidud. Märtsi esimese reede õhtul kogunes Viru väravate juurde väike õdus seltskond Tallinna Ehituskoolist (TEK) ning suundus kunstilise elamuse järele Tammsaare teatrisse. Prantsuse kirjaniku Eric-Emmanuel Schmitti draama „Kahe maailma hotell“ esietendus Reet Paaveli lavastuses Tammsaare teatris 5. märtsil 2013. a. Ja nii viisid ka 4. märtsil 2016. a. Tallinna Rahvaülikooli saali lavale astunud näitlejad Andres Kask, Jana Volke, Martin Urve, Pirge Sildmaa, Mart Niinepuu, Tiiu Uibo, Greete Silm, Egle Suislepp publiku salapärasesse paika, milleks kahe maailma vahel asuv hotell. Süžee ja mõtisklused, tegelaskujude kulgemine ja arenemine, filosoofilised ja satiirilised käigud, koomilised ja elulised situatsioonid haarasid endasse ning pea kaks ja pool tundi olid väga kiired mööduma.

Erksate ja mahuliste iseloomulike joontega tegelaskujude ning õrnadest ja liuglevatest pintslitõmmetest karakteristikuid saanud tegelaskujude kõrval said vaatajad üheskoos näitleja ja TEK-i õpetaja Andres Kasega läbi käia muutuste tee. Andres Kask kehastas meest 40-ndates eluaastates nimega Julien Porta’l. Paik, kuhu Julien Porta’l satub on ühelt poolt uus ja tundmatu, teiselt poolt meenutab tavapärast hotelli. Selle paiga „külastajate“ suunavad küsimused ja satiirilised naljad annavad mehele mõista, et tegemist ei ole pelgalt hotelliga. Julien Porta’l saab teada, et ta sõitis autoga vastu puud, seda alkoholi pruukinuna roolis magama jäädes. Julien Porta’l on langenud koomasse. Kuid siin, kahe maailma vahel asuvas hotellis, on ta justkui täie mõistuse ja tervise juures. On ta siis sattunud ootejaama? Paika, kus saab jätkuvalt aega surnuks lüüa? Või paika, kus saab teiste inimeste lugusid kuulates enda elu üle mõtiskelda? Ei ole ju teada, kas mees pääseb „üles“ või alla maa peale tagasi. Ent olukorras, mil lootusekiir nõrk, võtab mees ka julgemad otsused vastu. Kuid kas see kõik ka siis alles jääb, kui mees kahe maailma vahel asuvast hotellist pääseb? See jääb iga vaataja enda otsustada.

Mõnusat vaatamist ka teistele! Soovitame! Aitäh, Andres, aitäh, Tammsaare teater, kauni elamuse eest!

image2c.jpg

image3c.jpg