Tallinna Ehituskool tähistas emakeelepäeva näidendiga

Miks meenutame Kristjan Jaak Petersoni 14. märtsil? Miks peame juba 22 aastat emakeelepäeva just nimelt Kristjan Jaak  Petersoni sünnipäeval? Aga sellepärast et ta oli esimene eesti kirjanik, kes ülistas oma lauludes eesti keelt. Olgugi, et Kristjan Jaak Peterson elas kõigest 21-aastaseks, on mõne inimese mõtted ja teod suuremad kui nende elu.

Nii juhatas sisse õpetaja Juta Elbing-Nõlvak emakeelepäeva ehituskoolis 14. märtsil 2018. a. Sellele järgnes kaunis etendus, mille lavastas Kaia Kraak, kujunduse valmistas ette Ulvi Noor, heli Palmi Rätte.

Osades õpetaja Andres Kask, Margus Švets rühmast 22, Age Rand rühmast 15-1, Dona-Ly Sinimeri rühmast 16. Etenduses on kasutatud Maimu Bergi romaani „Seisab üksi mäe peal“, Franz Schuberti muusikat „Serenade“, „Forellen“, „Ave Maria“, „Fantasie in F minor“.

Etenduse video YouTube'is.

2018.03.14 capture.JPG