Tallinna Ehitukooli Õpilaskonverents 2017

Tallinna Ehituskooli Õpilaskonverents 2017

20. jaanuaril toimus ehituskoolis teist aastat õpilaskonverents, mis on ellu kutsutud eesmärgiga tihendada sidet kooli vilistlastega ja teisalt – anda võimalus praegustele õpilastele rääkida oma õppetööst nii koolikeskkonnas kui ka ettevõtetes praktikal olles.

Konverentsi esimene osa kandis ühist nimetajat „Edulood“ ja selles rääkisid oma tegemistest kooli vilistlased. Esimesena said sõna elektrieriala 2006. aasta lõpetanud Heikko Lall ja Indrek Feldman. Mõlemad lõpetanud töötavad õpitud erialal ja leiavad, et elektrivaldkond on tõsine ja tööturul kindlust andev valdkond. Kiideti ka kooli praegust õpikeskkonda ja õppekava. Tore oli, et vilistlased lubasid jätkuvalt kooli tegevustega kursis olla ja õppeprotsessi ka omapoolse panuse anda.

Teisena astus kuulajate ette Marko Adamson, vilistlane 2013. Marko lõpetas Tallinna Ehituskooli puit- ja kiviehitiste restauraatorina, kolm aastat õpitud eriala teda siiski töötama ei kutsunud. Nimelt seadis Marko sammud Tallinna Ülikooli ja 2016. aasta kevadel lõpetas noorsootöötaja bakalaureusetaseme diplomiga. Praegu töötab ta Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis töö- ja tehnoloogiaõpetajana. Marko sõnul kuluvad töös nüüd ära teadmised ja oskused, mida ta õppis nii ehituskoolis kui ka ülikoolis. Marko sõnum praegustele õpilastele oli see, et kutsekool ei ole tupiktee, vaid teekonna algus ja hea tahtmise korral võivad ka kutsekooli lõpetanutele ülikooli uksed lahti olla.

Kolmanda eduloo rääkis vilistlane Riho Lehismets, kes võistles 2016. aasta detsembris EuroSkills’il – meistrite rahvusvahelistel võistlustel, mis toimuvad iga kahe aasta tagant ja on noortele üks tähtsaimaid kutseoskuste testimise ja näitamise kohti – aastal 2016 viidi võistlus läbi Rootsis Göteborgis.

Rootsist naasis Riho kutsemeisterlikkuse medaliga. Riho on ehitusviimistleja ja ise on ta oma valitud erialast Delfi ajakirjanikule öelnud, et „Viimistlus hakkas mulle kohe meeldima, kuigi töö on suurema osa ajast üpriski tolmune ja värvine ning füüsiliselt raske. Kuid lõpptulemus on alati meelele hea, sest see toob klientidele naeratuse näole ja sära silmadesse.“

Konverentsi edulugude osa lõpetas ehituse õppesuuna juhtõpetaja Meeta Heinaste, kes on oma töökarjääriks valmistudes samuti õppinud ehituskoolis, mis toona kandis nime K. Kärberi nimeline Tallinna Kutsekeskkool nr 12. Möödunud aasta lõpus krooniti Meeta Heinaste Tallinnas Aasta Kutseõpetajaks.

Konverentsi teises osas, mis keskendus igapäevasele õppetööle, esinesid praegused õpilased, kes rääkisid oma õppimisest-töödest-tegemistest, praktikast Eestis ja ka õpirändel olles. Sõna said Eerik Pantelejev, 36. rühmast, Taaro Tiisel ja Mikk Erit 31. rühmast ning Kätlin Metsküla, 35. rühmast.

Oma praktikapäevadest olid toreda videoga hakkama saanud Sten Veeleid, Argo Jõesalu, Ragnar Laigna, Raulo Ronaldo Leppik 25. rühmast.

Õpilasesinduse president Andro Piik näitas oma videoklipis humoorikalt, missugune näeb välja mõne õpilase mõni koolipäev.

Konverentsi lõpus autasustati KelluSkillsi tublimaid (KelluSkills võistlustest loe rohkem siit), samuti neid, kes teistest paremini õppetöös osalevad ja nii ka paremaid õpitulemusi saavutavad. Parimaks rühmaks osutus Meeta Heinaste õpperühm 36.

Konverentsi lõpetas direktor Raivo Niidas, tuues välja need mõtteterad, mis päevast enim kõlama jäid.

Konverentsi järel pani mõtted kirja Juta Elbing-Nõlvak – üldainete õppesuuna juhtõpetaja, konverentsi peakorraldaja ja eestvedaja.

_MG_1233.JPG

_MG_1316.JPG