Riigikaitse talvelaagrist

10.–11. jaanuaril toimus Tallinna Ehituskooli (TEK) riigikaitse õpetuse raames järjekordne talvelaager. Osalesid kõik kolmanda kursuse õpperühmad. Eestvedajad TEK-i haldusdirektor Tarmo Laaban ja major Meelis Vilippus. Laagrit aitasid läbi viia 1. jalaväebrigaadi tagalakompaniiohvitserid ja ajateenijatest allohvitserid.

Riigikaitse õpetus Tallinna Ehituskoolis sai alguse 2000. aastal Tarmo Labani eestvedamisel. Aastast 2006 lükkasid Tarmo Laaban ja (praeguseks) kolonelleitnant Mikk Pukk käima talvelaagri. Laagri üks eesmärke on süvendada õpilaste arusaama riigi kaitsest ja ajateenistusest selles.

Käesoleva aasta talvelaagri käigus õpiti üksikvõitleja liikumisviise, kompassi kasutamist, relva tundmist ja käsitlemist ning ka esmaabi võtteid. Lisaks õpiti püstitama telke, toimetama laagri rutiinis, korraldama laagri valvet. Laagri valve korraldus oli tõhus ning öösel tabati „sissetungija“, see ajas jalule terve isikkoosseisu. Antud õppetund on vajalik just mõistmaks, et teatud olukordades peab olema valmis kiirelt ja otsustavalt reageerima.

Õpilased veetsid öö telkides, toitumine ja hügieen olid samuti korraldatud välitingimustes.

Esimese päeva õhtul andis Kaitseressursside esindaja ülevaate ajateenistusest ja kutsus kõiki üles näitama aktiivsust ajateenistusse minemise korraldamisel, et tagada endale sobivaim väeosa ja üksus. Eelkõige toetab see individuaalset arengut valitud erialal elukestva õppe näol ja aitab juurde õppida uusi oskusi.

Laagri lõpetuseks tehti ringkäik Tapa sõjaväelinnakus tutvumaks ajateenijate elukorraldusega, kaitseväe tehnikaga ning avanes võimalus ka pilk peale visata Tapal paiknevate liitlaste lahingumasinatele. Õpilased said veenduda, et Eesti riik on pingutamas kevadel siia saabuvate liitlaste vastuvõtmiseks.

Mõtteid TEK-i riigikaitse talvelaagrist 2017 jagas major Meelis Vilippus.

vIMAG0330.jpgvIMAG0314.jpgimage3 (1).jpgAllalaaditud fail (5).jpg_MG_0557.JPG_MG_0540.JPG_MG_0538.JPG

Vaata ka https://www.facebook.com/ehituskool/posts/1338557612862975

Avaldatud 24.01.2017 LT