Oskuste ÖÖni 2019 on jäänud vaid üks öö

Ära maga maha - Oskuste ÖÖni 2019 on jäänd vaid üks öö!
Pildialbumit toimunud üritusest vaata siin.

Teadlaste öö, muuseumiöö, ööraamatukogu, ööülikool, ööjooks, muinastulede öö… suurepärased sündmused, üks kirevam, arendavam, võimalusterohkem ja loovam kui teine. Just seepärast ka Oskuste ÖÖ. Oskuste ÖÖ-le on oodatud kõik, kel kirge ja soovi areneda, kes tahavad rohkematest õpivõimalustest teada saada ja loovusel lennata lasta.

Miks just öö? Sellepärast, et öö on aeg, mil saame oma unistustele mõelda ja mõtted korrastada. Ja miks just oskuste öö? Sellepärast, et oskustes on jõud, mis viib meid unistuste teostamiseni. Aastal 2018 sai alguse sündmuste seeria nimega Oskuste ÖÖ, mil kutseharidusasutused hoiavad uksi valla ja ootavad töökodadesse, töötubadesse, avatud tundidesse ja loengutesse sõna otseses mõttes kõiki huvilisi.

Nii on Tallinna Ehituskool võtnud aastal 2019 Oskuste ÖÖ ette veelgi suurema ja mahukamana võrreldes aastaga 2018. Sel korral saab tutvuda Tallinna Ehituskooli kaheksa erineva valdkonnaga: restaureerimise, mööblirestaureerimise, plaatimise, müürsepa tööde, pottsepa tööde, elektritööde, viimistluse ja maastikuehituse valdkondadega. Pedagoogid ja õppurid on 17. oktoobril 2019 hilistel õhtutundidel koolimajas ja töökodades, et näidata enda erialade ilu ja võlu.

• Saab näha praktilisi töötunde,
  • on võimalus saada erialaseid konsultatsioone,
  • saab anda väsinud lillepotile värske välimuse,
  • vooderdada keraamiliste plaatidega kuumaalus,
  • käsitleda ehitusmaterjalide töötlemist,
  • tutvuda küttekollete korrastamise, ehitamise, parandamisega,
  • uurida intelligentse hoone elektrisüsteemi,
  • tutvuda valgustuse skeemi koostamisega,
  • saada teada, millised on hooneautomaatika võimalused ja
  • kuidas tagada elektripaigaldise elektriohutus olenemata eelnevast kogemusest,
  • õppida salvrätitehnikaga erinevate esemete kaunistamist,
  • kasutada krakleetehnikat erinevate esemete dekoreerimisel,
  • kuulata loengut sügisestest aiahooldustöödest.

Muidugi saab ka vahetu kogemuse erinevatel kursustel ja tasemetel õppivate õpilastega suheldes, tutvudes Tallinna Ehituskooli õpetajatega, kellest enamik on oma alade tegevmeistrid, kaks rahvusvahelised eksperdid ja üks HTM premeeritud aasta kutseõpetaja 2019. Tutvu Tallinna Ehituskooli Oskuste ÖÖ kavaga http://www.ehituskool.ee/esileht/uudised/oskuste-oo-2019-tallinna-ehituskoolis/, registreeri aadressil liisi.tomingas@ehituskool.ee ja tule kohale.

Külalisi võtavad vastu ehituskooli töötajad Ulvi Noor ja Ülle Murumets ning õpilased Kert Vainula, Riko-Givy Mustkivi ja Kristjan Tomberg.

Vaata ka aasta 2018 pildilist kokkuvõtet siin https://www.facebook.com/ehituskool/posts/2096107110441351.

FB-i postitus.

Avaldatud 16.10.2019 LT