Meediaseminar "Targalt internetis"

Meediaseminar „Targalt internetis“ Tallinna Ehituskoolis toimus 20. oktoobril. Tallinna Ehituskooli direktor Raivo Niidas avas digiõppe hommiku hea meenutusega, et veel 25 aastat tagasi oli netivõrk enamikele Eestimaa elanikele tundmatu ja võõras mõiste.

ERR-i ajakirjanik Rain Kooli arendas teemat ning kõrvutas võrgu ja inimkonna arengut ajalisel teljel. Rain Kooli rääkis sellest, et meediamaastik on muutunud üha kirevamaks ja toonitas, et tõetruu info välja selgitamine ei ole keerukas mitte üksnes kooliõpilastele, vaid ka täiskasvanutele.

RIA küberjulgeoleku teenistuse juhtivanalüütik Liisa Past rääkis küberrünnakutest, küberturvalisuse mõistest ja selle põhikomponentidest, milleks on käideldavus, konfidentsiaalsus, terviklikus.

Marko Saue, Goal Marketing OÜ juhataja, rääkis sotsiaalmeedias käitumisest, sellega kaasnevatest ohtudest ja võimalustest. Marko Saue toredad küsimused, mis algasid fraasiga: „Tõstke käsi, kes on/ei ole…“, panid õpilased kaasa mõtlema ja omavahel elavalt sosistama.

Aja- ja asjakohased nõuanded olid saadud kõigilt kolmelt esinejalt – suur tänu korraldajale, Tallinna Ehituskooli IT-juhile Palmi Rättele. Seminari korraldamist rahastati Integratsiooni Sihtasutuse kaudu.

_MG_8586cc.jpg_MG_8585c.JPG_MG_8563c.JPG_MG_8494c.JPG

Seminarikava leiad siit.