KelluSkills 2016: Tallinna Ehituskoolis toimusid koolisisesed kutsevõistlused

27.01 võistlesid tislerid. Tislerite võistlustulemusena valmisid lastelauad, mille joonis valmis Raivo Moksi töö põhjal. Rolli mängis joonise lugemise oskus, loov lähenemine ja aja planeerimine. Võistlejate kasutada olid ainult käsitööriistad ja akutrell. Teatud mõttes oli I kursus eelisseisus, sest alles värskelt läbisid nad ühte käsitsi töötlemise moodulitest. Võimalik, et edaspidi hakatakse puidu osakonnas võistluste käigus läbi viima ka vahearvestusi, et tapid ja muu karkassi sisse peidetu saab arvese võtta. Väga kvaliteetseid tappe valmistas Andrejas Uidaküll, küll jäi tal aega napiks. Kiirus mängis rolli. Väga pingelises võistluses tuli võitjaks Karl Mattias Evisalu, II koha pälvis Mikk Erit, III koha saavutas Alar Kraavik. Võistlustele Noor Meister 2016 läheb kooli esindama Mikk Erit. Valminud lauad on mõeldud heategevuskingina lasteaeda.

27.01 toimus ka maalrite võistlus. Pea kõik kursused ja kõikide õpetajate rühmad olid esindatud. Küll  olid II ja III kursused I kursuse suhtes eelisseisus, kuna võistlustel oli sees ka tapeetimine, mida esmakursuslased alles asuvad õppima. Võrreldes eelnevate aastatega oli üldmulje töödest väga hea, puhtus oli tagatud ning parimaid tuli välja selgitada mõõdulindi ja millimeetrite abil. Välishindajad määrasid omalt poolt kolm esikohta ning hindamiskomisjon asus täpsust taga ajama. I ja II kohta jäid jagama Alisa Larina ja Anna Tamm, III koha saavutas Anna Ruhno. Ülevabariigilistele kutsevõistlustele Noor Meister 2016 läheb kooli esindama Alisa Larina.

Plaatijate võistlused kestsid kaks päeva 27.-28.01. Selgitati välja parim, kes läheb Tallinna Ehituskooli ülevabariigilistele kutsevõistlustele Noor Meister 2016 esindama. Võistlusülesande – öökulli joonise – autoriks on Indrek Lehismets. Tegemist oli ühe keerukama võistlusülesandega läbi aastate. Hindamiskomisjoni töö oli raske, kuna võistlus oli väga tasavägine. Võistlejatele osutusid komistuskivideks töö loodsus ja täisnurksus, sellegipoolest oli tegemist millimeetrite mänguga. I koha pälvis Riho Lehismets, II koha Jaanus Steinfeldt ja III koha Indrek Lehismets. Võistlustele Noor Meister 2016 läheb kooli esindama Jaanus Steinfeldt.

28.01 võistlesid ka Tallinna Ehituskooli elektri õppesuuna õpilased. Võistlus toimus kahes etapis: I kursus tegeles valgustuse pistikupesade installatsioonidega, III kursus pani kokku mootori juhtimisskeeme. Võistlejad asetasid põhirõhu skeemi toimimisele. Installatsioonid ja skeemid saadi kenasti valmis – võistlejad täitsid tehnilise eesmärgi. Veidi vajaka jäi visuaalne pool. Võistluse õhkkond oli nõnda soe ja sõbralik, et ei tekkinud konkurentsitunnet mitte. Võistlejad tajusid end ühtse meeskonnana avaldades soovi üksteisele toeks ja abiks olla. Hindamiskomisjon muidugi suunas igat osalejat oma installatsiooni juurde ja tuletas meelde, et koolis ja tööl ollakse terviklik kollektiiv, kuid antud olukorras on tegemist võistlusega parimate välja selgitamiseks. Esmakursuslastest saavutas I koha Kaarel Siimaste, II koha Jonas Josep Miedel ja III koha Kevin Ojala. Absoluutarvestuses said meistriteks Andro Kuusk ja Svjatoslav Grimbuš, kes said ka Schneideri auhinnad.

Parimaid tunnustati ja premeeriti Tallina Ehituskooli I Õpilaskonverentsil 29. jaanuaril.

_MG_8050c.JPG

_MG_8158c.JPG

_MG_7998c.JPG

_MG_8310c.JPG