Keeltenädal 2017 Tallinna Ehituskoolis

13.–17.märtsini toimus Tallinna Ehituskoolis keeltenädal. Traditsiooniliselt kujundati peahoone teise korruse keeltekoridor, kus oli väljapanekuid eesti kirjakeele ajaloost, olulistest keeleteadlastest ja muud huvitavat ajaloolistest keelesündmustest. Inglise ja vene keele huvilistele jätkus üsna mitmekesist materjali alates viktoriinidest ja lõpetades huvitavate faktide ja pildimaterjaliga nendest keeltest ja keelt kõnelevatest rahvastest ning maadest.

Raamatukogus oli miniraamatute väljapanek Svetlan Piilmanni erakogust. Kooli sisetelevisioonis oli võimalik vaadata Eesti Keele Instituudi õpetlikke keeleklippe ja üheminutiloenguid väga erinevatel eesti keelekasutusest lähtuvatel teemadel.

15. märtsil oli esimese ja teise kursuse õpilastele avatud meediaõpetuse tund, kus külalislektoriks oli ajakirjanik Rain Kooli.

Terve nädala vältel keskenduti emakeeletundides esseevormis oma mõtete avaldamisele emakeelest ja keelekultuurist.

Avaldatud 20.03.2017 LT