Karjääripäeva tegid edukaks nii TEK korralduspartnerid kui osalejad

Tallinna Ehituskoolis (TEK) toimus 15. veebruaril karjääripäev. Korraldusmeeskonnaks oli Rajaleidja keskus ja Tallinna Ehituskool. Poolteist nädalat enne karjääripäeva valmistasid Marja-Liisa Vaiksalu ja Triin Peterson ette infostendid, kus oli näpunäiteid CV koostamiseks, hulganisti töökuulutusi ja muud pilkupüüdvalt kujundatud karjääriõpetuse materjali. TEK kõikidel II ja III kursuse õpilastel oli võimalus individuaalselt läbida tööle kandideerimise simulatsioon spetsialistidest komisjoni ees. Eelnevalt oli tarvis esitada CV ja motivatsioonikiri vastavalt enda valitud töökuulutusele või unistuste töökohale. Terve päeva jooksul toimusid aulas loengud ja seminarid Rajaleidjalt, Töötukassalt ja Tööinspektsioonilt. Karjääripäev päädis viktoriiniga – õpilased võistlesid päeva jooksul saadud teadmistes. Rajaleidja tunnustas tubli esikolmikut auhindadega.

Tallinna Ehituskooli karjääripäeva kava:

08:30–09:15 Põhja-Eesti Rajaleidja keskuse tutvustus. Registreerimine simulatsioonidele
Rajaleidja: Triinu Artma, Tiina Trampärk, Triin Peterson, Marja-Liisa Vaiksalu

09:20–14:00 Tööle kandideerisime simulatsioonid
Eesti- ja venekeelsed komisjonid Rajaleidjast: Triinu Artma, Tiina Trampärk, Triin Peterson, Marja-Liisa Vaiksalu, Mariann Lambing, Evelin Männiste, Oksana Pustenko, Sirje Romanov, Nelli Hoffart, Alla Utgof

09:15–10:00 Kuidas saab töötukassa olla kasulik noorele tööotsijale? Millised on tööturu trendid ehitusvaldkonnas?
Töötukassa: Anni Raie

10:25–11:10 Kuidas kujuneb ja millest sõltub palk? EURES – töötamine välismaal.
Töötukassa: Irina Tšigir

11:10–11:55 Mida pean teadma töösuhetest?
Tööinspektsioon: Greete Kaar

12:20–13:50 Ülekantavate oskuste tähtsus tööturul. Ajaplaneerimine. Viktoriin.
Rajaleidja: Kristi Stahl, Reelika Paju

Õpilaste tagasisidest sai välja lugeda järgmist:

- Sooviks veel kuulda.
- Oli hästi korraldatud.
- Tööintervjuu simulatsioon oli väga arendav ja tore.
- Põnev oli.
- Meeldis väga!
- Viimane arutelu => super.
- Meeldis väga simulatsioon.
- Väga energeetilised.
- Tuli kasuks ja andis tööalaselt uusi teadmisi.
- Meeldis.
- Päris põnev päev oli.
- 10 kümnest, ei oska midagi lisada.
- Super. Millal veel kuulata saab?

Tallinna Ehituskool tänab Rajaleidja meeskonda suure töö ja innustava päeva eest!

Avaldatud 01.03.2017 LT