DigiTaru projekt

Tänavu septembris käivitus gümnaasiumite ja kutsekoolide informaatika uue ainekava (GINF) piloteerimise raames digilahenduse arendusprojekt DigiTaru, milles osaleb ka ehituskooli meeskond.

Esmalt tuli õpilastel määratleda oma arendusprojekti idee või lahendamist vajav probleem. Meeskonnas on 4 liiget erinevates rollides, kasutajaliidese disainer, analüütik, testija, süsteemi administraator ja projektijuht. Eelnevalt läbiti valikkursused: “Kasutajakeskne disain ja prototüüpimine” ja “Digiteenuste” kursus.

Ehituskooli tiimil valmis ehitusinfoäpp "EFO". Tiim on ise kirjeldanud oma äppi nii: "Meie probleem mida hakkasime lahendama oli - firma omanik tahab teada, kust saada kõige odavamalt vajalikke ehitusmaterjale ja nende kohta informatsiooni. Selleks aga peab ta läbi käima väga palju erinevaid poode ja raiskama selleks tohutu aja. Enamus ajast ei pruugi materjale olla isegi vajalikus koguses. Kuid ajaga on juhil väga kitsas käes ning ta sooviks vaadelda hindade üle läbi telefoni, kus oleks ka olemas info erinevate firmade kohta: kas seda on ja kui palju on laos. Ning kui palju läheks see maksma."

Oma äpi prototüüpi saavad õpilased: Maris, Age, Dona-Ly ja Kert presenteerida juba 05.12.2019 Kinos Artis, kus toimub "Võrgustik võrgutab" konverents. Juhendab Palmi Rätte. Hoidkem võistlejatele pöialt!

21.11.2019 PR