Ehituskooli õppekäik välisministeeriumi

5. juunil sai teoks Tallinna Ehituskooli 22. rühma kauaoodatud õppekäik välisministeeriumi. Ehituskooli õpetajatest külastasid ministeeriumi Kristiina Ainelo, Marina Muravkina, Ferdinand-Aivar Tõnisson.

Ministeerium töötab endises EKP Keskkomitee majas, mida peetakse Eesti esimeseks modernistlikuks kõrghooneks. 10. korruse koosolekuruumis kohtusid õpilased minister Sven Mikseriga, kes rääkis ministeeriumi tegevusvaldkondadest, NATOst, Euroopa Liidu olulisusest ja riigikaitsest. Laua taga istudes võis imetleda imelist vaadet linnale. Minister sai kingituseks kooli kruusi.

Siis suunduti tutvuma remontimata ja kasutusloata istungisaaliga, mille laes on 60 000 tühja kilukarpi, ja seejärel jõudis järg kogenud diplomaadi Jüri Trei kätte, kelle meeleolukal juhtimisel tutvuti muuseumiväljapanekuga ja kuulati lugusid 100-aastase Eesti diplomaatia kohta. Näiteks võisid õpilased vaadata Lennart Meri mobiiltelefoni ja Otto Strandmani kaabut. Jüri Trei sai kingituseks kooli juubeliraamatu.

Õppekäigu õnnestumise eest hoolitses ministri nõunik Madis Roodla, ehituskooli poolt korraldas õpetaja Kristiina Ainelo. Tallinna Ehituskool tänab!

20180605_140718.jpg

Rohkem pilte https://www.facebook.com/ehituskool/posts/1860582070660524.