29. jaanuaril toimus Tallinna Ehituskoolis I Õpilaskonverents

29. jaanuaril toimus Tallinna Ehituskoolis I Õpilaskonverents. Korraldajad seadsid eesmärgiks tutvustada konverentsil osalejatele kooli vilistlaste õpinguaegseid ja tänaseid väärt tegusid ning praeguste õpilaste meistriväärilisi tegemisi. Sealt ka konverentsi esimese osa pealkiri „Noored meistrid“.

Mattis Indov, viimistluseriala vilistlane rääkis kuulajatele oma edukast osalemisest erinevatel kutsehariduse suurvõistlustel ja ka sellest, mida kooli lõpetamise järel juurde õppinud on ning missugust tööd praegu teeb. Indrek Soots, puit- ja kiviehitiste eriala vilistlane rääkis oma tööelust ja õpingutest Tallinna Tehnikakõrgkoolis. Ja siis oli järg Laura Aidaku käes, keda tänane õpilane tunneb kui kutseõpetajat ja sotsiaalpedagoogi, kes on aga üks paljudest ehituskooli vilistlastest, kes on taas leidnud tee kooli, aga nüüd juba õpetajana. Ragnar Lepna ja Eugo Krusell rühmast 32 meenutasid 2015. aasta Noore Meistri võistlustest osavõttu ja rääkisid lisaks veel ehituspuusepa väärt ametist ning sellest, miks tasub just seda eriala õppida. Esimesel kursusel õppiv Silver Heinroos rääkis 2015. aasta detsembris läbi viidud Jõulukellust ja oma osalemisest sellel. Silver tuli võistlusel neljandaks, mis on esmakursuslase jaoks väga väärt saavutus.

Konverentsi teine osa keskendus õppetööle koolis ja praktikal. Elektriku eriala lõpetaja Vallo Laaneste tutvustas eramu elektripaigaldise kavandit. Ragnar Tammiksalu rühmast 33 rääkis puitakende restaureerimise võlust ja valust. Restaureerimise teemaga jätkasid ka Päär-Joonap Keedus ja Raido Sütt k27 rühmast, kes tutvustasid oma praktikat SA Eesti Vabaõhumuuseumi Konserveerimis- ja digiteerimiskeskuses Kanut. Elavust kuulajate-vaatajates tekitas praktikakorralduse juhi Ulvi Noore tehtud video õpilaste arvamustest praktika sooritamise toredatest ja naljakatest seikadest. Kuna ehituskooli õpilased sooritavad praktikat ka erinevates välisriikides, siis ehituspuusepa eriala lõpetaja Aaron Selg ja kooli vilistlane, kes on ühtlasi ka praegune kutseõpetaja, Villem Kulper tutvustasid 2015. aasta välispraktikat Saksamaal. Kooli õpilasesindus on käesoleval õppeaastal aktiivselt tegutsenud ning infot nendest töödest-tegemistest jagasid Taavi Rähn ja Andro Piik. Mihkel Oja rühmast 36 vahendas muljeid jaanuari alguses lausa arktilises külmas läbi viidud riigikaitselaagrist.

Konverentsi lõpus tegi direktor Raivo Niidas kokkuvõtte konverentsist ja terve nädala kestnud koolisisestest kutsevõistlustest KelluSkills ning autasustas tublimaid osalejaid.

Eriline tänu konverentsi peakorraldajale Juta Elbing-Nõlvakule.

_MG_8553c.jpg

_MG_8555c.jpg