Tallinna Ehituskooli digiõpe Meiler Tunniplaan Tallinna Ehituskooli blogi Tallinna Ehituskool Instagrammis Tallinna Ehituskool Facebookis Tallinna Ehituskool Youtube's

Viimased uudised

 

Arhiiv

Tasuta e-raamatud, hariv vaatamine-lugemine-kuulamine eriolukora 2020 ajal (täiendatakse)

Digiraamatute lugemiseks on vaja kas arvutit, lugerit, tahvelarvutit või nutitelefoni. Uuri lähemalt allolevatelt lehekülgedelt, millistel tingimustel saad sealset tasuta sisu nautida. Põnevaid lugemiselamusi!

Kui Sulle on teada veel teisedki lingid ja keskkonnad, anna teada aadressil liisi.tomingas@ehituskool.ee, nii saame täiendada infot ka siin kodulehel.

---

Eestikeelsed e-raamatud ja muu kodumaine sisu:

 • DIGAR - Eesti Rahvusraamatukogu digiarhiiv
 • Tallinna Keskraamatukogu e-raamatukogu ELLU
 • Tartu Linnaraamatukogu e-raamatud
 • Apollo e-raamatud
 • Krisostomus
 • Digiraamat
 • Raamatukoi
 • Eesti Kirjandusmuuseumi digikogu
 • Grafo haruldased trükised
 • Tartu Ülikooli D-Space
 • Tallinna Tehnikaülikooli digikogu
 • Tallinna Keskraamatukogu e-ajakirjade e-raamatukogu

Ingliskeelsed e-raamatud:

 • Tallinna Keskraamatukogu ingliskeelne e-raamatukogu
 • Project Gutenberg
 • Amazon
 • Rakuten Kobo
 • Barnes & Noble
 • Free eBooks

Loe rohkem, artiklist leiad ka vastavad lingid: https://raamatud.postimees.ee/6764947/kasulikke-linke-kust-saab-tasuta-e-raamatuid?fbclid=IwAR3sEETVVZUquUb6J-yWGxhP3FvBXkjBKcg7TPW7CKnCHOm01bfqclAnBcM.

---

Head sõbrad! Seoses koroonaviiruse levikuga Eestis ning valitsuse poolt kehtestatud eriolukorraga on alates 16. märtsist kõik Eesti koolid suletud ning lähevad üle distantsõppele. Õpetajate ja õpilaste igakülgseks abistamiseks on alates esmaspäevast, 16. märtsist, Mauruse õppematerjalid veebis kõigile tasuta kättesaadavad http://kirjastusmaurus.ee/lisamaterjale-koduoppeks/.

Õppematerjalid on leitavad aadressil eõpik.ee, kuhu iga õpilane ja õpetaja saab luua oma kasutajakonto. E-õpiku lehel on olemas kõik Mauruse õpikud ja tööraamatud. Töövihikud teeme ajutiselt kättesaadavaks ning need leiate meie kodulehelt kirjastusmaurus.ee vastavate valdkondade alt. 

Oleme valmis teid aitama ning kõikidele küsimustele vastama. Kui tekib muresid, võtke meiega ühendust meili teel info@kirjastusmaurus.ee, telefonil 5054157.

Tugevat tervist!
Teie Maurus 

---

Kuidas koolide kinnioleku perioodil hoida õpilaste õpihimu ja treenida nende matemaatikaoskusi? 99math aitab luua virtuaalse klassiruumi, mis toob õpilased kokku harjutama ja üksteist innustama. 99math on sotsiaalne matemaatikamäng, millega õpilased saavad harjutada distantsilt. https://99math.com/eriolukord-oppetoos-kaug-ja-koduope.

Loetelu koduõppe võimalustest, mis ajas jooksvalt täieneb, asub koduope.99math.com.

---

Haridustehnoloogia ettevõtted pakuvad koolidele tasuta koduõppe korraldamise lahendusi ja koolitusi https://arileht.delfi.ee/news/uudised/haridustehnoloogia-ettevotted-pakuvad-koolidele-tasuta-koduoppe-korraldamise-lahendusi-ja-koolitusi?id=89231593&fbclid=IwAR2aY72GpWTH1i_KDGbtj2Iesn2x6bYU4101BeaMw5ohgsL_h4x5xkkSzzw.

---

Veebiseminaril “Kuidas oma last koduõppes toetada” lapsevanematele annavad video vahendusel nõu Innove ja Eesti Haridustehnoloogide Liidu spetsialistid https://www.innove.ee/uudis/homme-toimub-lapsevanematele-veebiseminar-eesootavast-e-oppest/?fbclid=IwAR1LhpgR_MoRHvDSjMF0FekKVEhjf2uY-bWJjPGLrBqvASvuiig1PebCYm4.

---

Kriisiolukorras on kõigil õpilastel tasuta võimalus kasutada Opiqu digiõppevara, kuid sinna peab sisse logima. Õpilased saavad oma e-postile teate, mille kaudu saab endale määrata Opiqu parooli, teade kehtib 7 päeva.

Opiqusse sisselogimine toimub aadressil www.opiq.ee. Opiqu kasutusjuhendid leiab abikeskusest https://www.opiq.ee/Faq. Edasised juhised saab aineõpetajalt.

---

Põhikooli 3. astme mäng "Simulaator 7" on taas korras ja saate õpilastele selle kaudu lihtsaid majandus- ja ettevõtlusteadmisi õpetada. Muidugi ka võistlusi korraldada. Kes ei sea, siis "Simulaator 7" http://seitse.2day.ee/ on JA Eesti põhikooli 3. astmele mõeldud majanduse modelleerimise ülesanne. Sobib ka 10. klassile ja miks mitte midagi lihtsamat ka vanematele klassidele pakkuda! Tutvustuse leiate mängu juurest.

Praegu pakume mängu kõikidele soovivatele õpetajatele õppeaasta lõpuni tasuta. Tavaoludes maksab Simulaatori kasutamine 3,20 € üheks õppeaastaks ühele õpetajale.

Kui soovite mängu õpilastega kasutada, kirjutage  aljona@ja.ee. Lisage nimi ja kool. Kui soovite õpetajana mängu juhendamist, lisage kirjale, et soovite veebikoolitust. Mängu kasutajaks saab olla õpetaja, kes õpilastele mänge loob ja nõeid juhendab. Head kasutamist! Olge terved!

Merike Elmik
JA Eesti

---

MTÜ Loodusajakiri on andnud võimaluse tasuta e-ajakirjade lugemiseks:

 • Eesti Loodus
 • Horisont
 • Eesti Mets
 • Горизонты Эстонии

Selleks saab igaüks vormistada 0 €-ga tellimuse: https://e-pood.horisont.ee/e-ajakirjad/. Seejärel kuvatakse link, kust saab ajakirja numbri alla laadida.

---

Innove e-õppevara peaspetsialist (e-koolikott) Kairi Valk on HITSA kodulehel olevatele tabelitele toetudes edastanud lingi, kust leiab valitud keskkondi, mis toetavad koduõppe läbiviimist. Head tutvumist! https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ls-q_RksZ89JxXxQ_M5-XJ9UPIYspNJVmmXq_yCYpVQ/edit#gid=0

---

E-õpe ja korduma kippuvad küsimused HITSA lehel - https://www.hitsa.ee/e-ope-korduma-kippuvad-kusimused/materjalid.

---

HITSA aineõpetaja digikogumik

Valik digivahendid e-õppe läbiviimiseks aineõpetajalt aineõpetajale. Kogumiku autoriteks on HITSA Digivõtme koolitusprogrammi koolitajad ja seda täiendatakse jooksvalt. Kogumik on jagatud kaheks: ainealased ja aineülesed digivahendid -

https://www.hitsa.ee/ikt-hariduses/aineopetaja-digikogumik?fbclid=IwAR2hArXp26ydzdbnyXQ3QNrSSYFZ4vKtIx11Ml68ZbdVr7OVO9Y7Ly-GeKo.

---

Avaldatud 01.04.2020 LT

Viimati täiendatud 06.05.2020

,,

Suurt ehitist ei saa luua nõrgale vundamendile