Tallinna Ehituskooli digiõpe Meiler Tunniplaan Tallinna Ehituskooli blogi Tallinna Ehituskool Instagrammis Tallinna Ehituskool Facebookis Tallinna Ehituskool Youtube's

Viimased uudised

 

Arhiiv

Tallinna Ehituskool saab „Kuldsed käed“

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Tallinna Ehituskooliga korraldas koolile kunstiteose tellimise ideekonkursi, mille žürii valis 24 võistlustöö hulgast välja Oliver Soometsa, Tõnis Hiiesalu ja Bruno Lillemetsa ideekavandi „Kuldsed käed“.

„Kuldsed käed“ koosneb kahest eraldiseisvast, kuid mõtteliselt seotud taiesest: sisehoovi skulptuurist ning siseruumi seinapannoost. Võidutöö autorid selgitavad kavandi ideed järgnevalt: „Kui sfäär sümboliseerib täiuslikkust, siis inimese käejäljed sellel väljendavad inimese püüdlust täiuslikkuse poole. Mõistus juhib, aga käsi teeb. Meistri käsi on tema allkiri.“

Konkursi žüriisse kuulusid Tallinna Ehituskooli direktor Raivo Niidas, kooli uue hoonekompleksi arhitekt Veiko Tein, Eesti Kujurite Ühendusese liikmed Ekke Väli ja Kirke Kangro, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite ühingu liige Juta Kivimäe ning Eesti Kunstnike Liidu liige Flo Kasearu.

Ideekonkursi võitjalt tellitava teose maksumus ilma käibemaksuta on 65 000 eurot. Skulptuur ja pannood peavad olema teostatud ja paigaldatud 2015. aasta suveks.

2011. aastal jõustus kunstiteoste tellimise seadus, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Seadus rakendub riigi- ja avalik-õiguslikele asutustele ning riigi enamusosalusega sihtasutustele ja mittetulundusühingutele, kuid ei laiene kohalikele omavalitsustele. Kunstiteoseid tuleb hankida kui ehitustöid teostatakse vähemalt 750 000 euro ulatuses. Kunstiteoste hanke ülempiir on    65 000 eurot.

,,

Suurt ehitist ei saa luua nõrgale vundamendile