Tallinna Ehituskooli digiõpe Meiler Tunniplaan Tallinna Ehituskooli blogi Tallinna Ehituskool Instagrammis Tallinna Ehituskool Facebookis Tallinna Ehituskool Youtube's

Riigikaitselaagrist 2020

„Tallinna Ehituskool! Valvel! Keskele vaat! Härra direktor, Tallinna Ehituskooli kolmas kursus riigikaitselaagriks üles rivistatud, kohal!“

Nende sõnadega algas 13. jaanuaril kell 9 Tallinna Ehituskooli riigikaitselaager 2020. Peale direktori sõnavõttu, läksid õpilased Riigikaitse rügemendi bussi – algas neli päeva ja kolm ööd kestev teekond: praktiline tutvustus riigikaitsest.

Humalas, kus paikneb Riigikaitse rügement, toimus esimese asjana formeerimine ja hiljem ka lahkformeerimine, teisisõnu riietamine ja varustamine. Peale seda liiguti Ämaris paikenvasse Toetuse väejuhatuse logistikapataljoni. Seal ootasid Tallinna Ehituskooli III kursuse õpilasi pataljonikaplan ja pataljoniveebel oma meeskonnaga, kes võtsid õpilased koheselt enda isaliku hoole alla. Väeosas viidi läbi tutvustavad tunnid, kus räägiti väeosast ja kaitseväe väärtustest ning esmaselt õpiti kiirkorras liikuma rivis, et territooriumil liikudes osata käituda väärikalt. Enne õhtuloendust viidi läbi meeskonnamäng, kõik õpilased said teada, mis asi on ’putukas’ ja kuidas ta liigub. Seejärel saabus öörahu.

Järgmisel päeval kell 6 toimus äratus ja kerge hommikuvõimlemine. Jätkus õpitegevus, mille põhirõhk oli kaitseväes kasutuses olevatel relvadel ning meditsiinil. Peale lõunat toimus topograafia ja elanikkonnakaitse õpe, mis sisaldas praktilisi harjutusi. Õhtusel meeskonnamängul said kõik õpilased selgeks, kuidas neljakesi juhtida kraanat.

Kolmanda päeva hommikul toimus asjade pakkimine, liiguti Klooga laskeväljale. Seal toimus laskeharjutus, lisaks veel laagripüstitus ja tutvumine laagri rutiinidega. Õhtusel meeskonnamängul õpiti üksteist pimesi usaldama. Järgnes öörahu, ööbiti telkides.

Hommikul pakiti asjad, pandi kokku oma jaotelgid ja korrastati laagriplats. Peale seda algas jagude kaupa orienteerumine Kloogalt Ämarisse, see oli ligi 12 km pikk teekond. Saabudes väeossa toimus varustuse hooldus ja lõpurivistus. Peale seda viidi läbi lahkformeerimine ja kojusõit võis alata.

Kui buss liikuma hakkas, suur osa õpilasi juba tukkus. „Meie hinnangul täitis laager oma eesmärgi. Täname kõiki, kes selles osalesid ja kaasa aitasid,“ kommenteerisid laagri pealäbiviijad Tarmo Laaban ja Mikk Pukk.

EV aastapäevaaktusel on plaanis etendada lühisketše laagrielust. Pildialbum FB-is.

Siit saab lugeda õpilase Age Ranna kokkuvõtet riigikaitselaagrist (avaldatud 27.02.2020).

riigik.JPG

Avaldatud 30.01.2020 LT