Tallinna Ehituskooli digiõpe Meiler Tunniplaan Tallinna Ehituskooli blogi Tallinna Ehituskool Instagrammis Tallinna Ehituskool Facebookis Tallinna Ehituskool Youtube's

Viimased uudised

 

Arhiiv

Oskuste ÖÖ Tallinna Ehituskoolis - taimer

Veebi bänner.jpg

 

SA INNOVE 
PRESSITEADE 
08.11.2018 

Kutsekoolid suunavad oma annet avastama

Täna, 8. novembril kutsuvad 21 Eesti kutsekooli Euroopa kutseoskuste nädala raames endale õhtusel ajal külla – toimub Oskuste ÖÖ. ÖÖ deviis on „Avasta oma anne!“, millega kõik ELi liikmesriigid üheaegselt erinevate tegevuste kaudu oskusõppele tähelepanu pööravad.

Üle-eestiline Oskuste ÖÖ avatakse 8. novembril kell 9.30 ministeeriumide ühishoones Suur-Ameerika 1. Esinevad Tallinna Balletikooli tantsijad ning avakõne peab Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Ivar Sikk. Avamisele on oodatud ka kõik ajakirjanikud.

- FB postitused ehituskooli lehel pildid ja lühivideo avamiselt.
-
Tallinna Ehituskooli Oskuste ÖÖ programm.

„Kutseharidus on tänapäevane ja moodne valik igale noorele. Paljudes Eesti kutsekoolides on maailmatasemel tipptehnika ja koolitatakse spetsialiste, kelle järele on tööturul selge vajadus. Digitehnika, tasemel õpetajad ja võimalused liikuda edasi kõrgharidusse või miks mitte laia maailma – see kõik on juba praegu olemas,“ ütles Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Ivar Sikk.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kutsehariduse osakonna peaeksperdi Meeli Murasovi sõnul on paljud Eesti ettevõtted silmitsi probleemiga, et neil ei ole vajalikke oskustöötajaid. „Üheks põhjuseks võib pidada järelkasvu vähenemist – noored ei leia teed kutseharidusse. Osati võib see tuleneda sellest, et õpilased ja õpetajad ei ole teadlikud kutsehariduse võimalustest. Näiteks üldhariduskoolide rahuoluküsitlusest selgus, et põhikoolides on kutsekoolis õppimise võimalusi tutvustatud vaid 24%-le kaheksandate klasside õpilastest. Kolmandik kaheksanda klassi õpilastest ei ole kutseharidusega üldse kokku puutunud. Oskuste ÖÖ aitab kindlasti teadlikkust parandada ja mõista, et kutsekool on hea valik, mis avab tee edasiseks,“ sõnas Murasov.

Sihtasutus Innove koos Eesti kutsekoolidega korraldab neljapäeval, 8. novembril Euroopa kutseoskuste nädala raames üle-eestilise Oskuste ÖÖ.  Avatud on mitmed põnevad töötoad ning toimub palju oskustega seotud tegevusi, mis on külastajatele tasuta. Tule kogu perega! Oskuste ÖÖ programmiga saad tutvuda: http://www.kutseharidus.ee/oskuste-oo/.

Kutseoskuste nädalat tähistatakse kõikjal Euroopa Liidus 5.-9. novembrini. Samaaegselt liikmesriikide tegevustega korraldab Euroopa Komisjon Viinis erinevaid kutsehariduse teemalisi sündmusi. Iga riigi poolt osaleb seal ka saadik, Eestit esindab kutseharidusest tuule tiibadesse saanud Tartu Kunstikooli vilistlane, Oot-Oot Stuudio tegevjuht ja kaasasutaja Marko Ala. Viinis jagavad saadikud oma kogemusi ning räägivad oma kutseoskuste edulugu. Marko Ala on üks neljast saadikust, kellega tehakse videointervjuu, mida jagatakse Euroopa kutseoskuste veebilehel. Selle kaudu saab Marko võimaluse inspireerida oma looga noori kõikjal üle Euroopa. 

Tänavu on oodata Euroopa kutseoskuste nädala raames üle 1300 sündmuse 46st riigist. Eestis toimuvast Oskuste ÖÖ-st võtavad osa 21 kooli.

Euroopa kutseoskuste nädala kodulehekülg ja sündmuste kaart on leitavad aadressilt https://ec.europa.eu/social/vocational-skills-week/

Viide maineuuringule https://www.innove.ee/wp-content/uploads/2018/10/Kutsehariduse-maineuuring-2018.pdf

Avaldatud 08.11.2018 LT

,,

Suurt ehitist ei saa luua nõrgale vundamendile