Õpilaste digitaalne IQ ja võistlused

Tallinna Ehituskooli õpilased jõudsid digiharidusprogrammi „Digitaalne IQ“ võistluse „Netikett“ finaali.

Noorte digiharidusvõistlus Netikett lõppes piduliku autasustamisega 17.02.2020. Kokku osales võistlustööde esitamises 138 õpilast üle Eesti. Võistlusele esitati 34 tööd, mille seas oli väga palju leidlikke ja huvitavaid projekte. Žürii jaoks oli parimate välja selgitamine keeruline, häid töid oli rohkelt.

Tallinna Ehituskooli tiimi koosseisus olid Maris Abilon, Kert Vainula, Kristjan Tomberg ja veel mitmeid ehituskooli toredaid õpilasi ja nende sõpru. Õpilasi juhendas Palmi Lahe.

Palmi Lahe: „Meie tiim esines ainukese kutsekoolina. Esikolmikusse seekord ei pääsenud. Teisalt oli esitatud 9.-12. klassi tööde seas meie lahendus konkurentsivõimeline ja innustas analoogsete projektidega teinekordki kaasa minema.“

Ehituskooli videot arvutisõltuvusest saab näha siin https://www.youtube.com/watch?v=EFdxNGW94qo.

Samsungi iga-aastase haridusprogrammi Digitaalne IQ eesmärgiks on õpetada koolinoortele läbi veebiloengute ja vestlusringide oskusi digimaailmas paremini hakkama saamiseks. Kuna digitaalses maailmas suhtlemise osas puudub siiani korrektne käitumisetikett, siis on programmi üheks osaks ka 9.-12. klasside koolinoortele suunatud võistlus Netikett, millega kutsuti noori ise looma käitumisetiketti internetis.

Võistluse žüriisse kuulusid Võistluse žüriisse kuulusid Digitaalne IQ programmi juht Egle Tamelyte, Maria Murumaa-Mengel Tartu Ülikoolist, programmi patroon Kristel Aaslaid, Kristine Asu Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutusest ja Eero Loonurm sihtasutusest Archimedes.

Rohkem infot võistluse kohta saab lugeda siit https://digitaalneiq.ee/uudised/noorte-digiharidusvoistluse-netikett-voitis-autorioiguste-teemaline-video/?fbclid=IwAR1YciWOQqb9gixi0nhpVpsSMeyyJ6JoJT6pjn6PrZPqsqIyD6TCpceFpT8.

87261713_626743381451572_3829168115539771392_n.jpg

FB postitus.