Tallinna Ehituskooli digiõpe Meiler Tunniplaan Tallinna Ehituskooli blogi Tallinna Ehituskool Instagrammis Tallinna Ehituskool Facebookis Tallinna Ehituskool Youtube's

Õpetajate rännak Prantsusmaale

Kuus Tallinna Ehituskooli töötajat viibisid 1.–7. novembrini Erasmus+ programmi toetusel projektiga New Competences from Mobility Prantsusmaal Orleans’s, et olla töövarjuks sealse partnerkooli kolleegidele ja tutvuda haridussüsteemiga.

Prantsuse kolleegidelt on kogemusi omandamas käidud juba aastaid. Prantsusmaa kutseharidussüsteem on võrreldes Eestiga väga teistsugune, kõige suurem erinevus on see, et enne kooli astumist peab õpilane leidma ettevõtte, kes ta tööle võtab ja stipendiumi maksab, õpe kestab 2 + 2 aastat, soovi korral võib veel astuda kõrgemale tasemele, kus õpe kestab samuti 2 aastat.

Lisaks külastati Blois’ kutsekooli uut hoonet ja selle töökodasid, mis avaldasid kõigile muljet, Toursi käsitöömuuseumi ja Chambord’i lossi, mille keerdtrepi on projekteerinud Leonardo da Vinci. Reisi lõpus tutvuti Pariisi tähtsamate vaatamisväärsustega ega jäänud käimata ka Paris Saint-Germani jalgpallistaadionil.