Mida teha, kui sul on praktiline müürimoodul ja õpilased on kodus distantsõppel? Vaata, mida teeb ehituskooli õpetaja Mikk Mänd

TÄIENDATUD

Mida teha, kui sul on praktiline müürimoodul ja õpilased on kodus distantsõppel? Tallinna Ehituskooli erialaõpetaja Mikk Mänd ütles, et juba ammu mõtiskles ta selle üle, kuidas näidata erinevaid müüriseotisi Lego klotsidega. Idee sai ta kodust, kui nägi oma tütreid Lego klotsidega mängimas.

Nüüd distantsõppel olles, on suur väljakutse leida huvitavaid ülesandeid, mis soestuksid praktilise mooduliga ja tänu millele saavutaks õpilased vajalikke õpiväljundeid. Paar päeva tagasi mängisid Miku lapsed taaskord klotsidega, nii sai õpetaja indu ja hoogu juurde.

2020.04.14 mikk m2nd myyriladumine lego 2.jpg

Õpetaja Mikk Mänd: „Alustasin Lego lehelt ja pikema guugeldamise peale leidsin Studio 2.0 vabavara. Studio 2.0 osutus piisavalt lihtsaks ja põnevaks, et katsetada. Tütred said kohe testida ja isegi kolmanda klassi õpilasele ei valmistanud virtuaalsete klotside ladumine raskust. Kuigi selle programmi abil ei lao õpilased plokke päriselt, siis arendab ja õpetab selle tarkvara käsitlemine sealhulgas joonise lugemise oskust ja mõõtkava tundmist, saab arvutada plokkide koguseid ja teha tugevusarvutusi. Saagu märgitud ka hõlbus mängulisuse ja uudsuse võti.“

Vaata videost Tallinna Ehituskooli õpetaja Mikk Männi nägemust sellest, kuidas on võimalik korteris müüritöid teha https://www.youtube.com/watch?v=z3FEMMua9CE.

FB link.

FB avalikus grupis 'Nutitund igasse kooli!' (https://www.facebook.com/groups/nutitund/) 20. aprillil kell 07:37 andis Birgy Lorenz teada, et Tallinna Ehituskooli õpetaja Mikk Mänd pälvis oma müüritööde digitunniga HITSA auhinna:

"#Distantsõpe igas koolis viienda ehk viimase nädala auhinnad:

HTM auhinna saavad (erinevad auhinnad nt veepudelid või muud põnevat): Helen Ball, Järveküla Kool; Mart Kimmel, Rääma Nutiajud; Jaanika Kesküla, Tallinna Kunstigümnaasium; Merle Pintson, Põlva Gümnaasium; Merlin Vares, Saaremaa Ühisgümnaasium.

Telia auhinna saavad (kõrvaklapid): Ratsepso DC, Lauliku lasteaed; Taimi Dreier, Pärnu Ülejõe põhikool; Kristiina Roosileht, Tallinna Kesklinna Põhikool; Sergei Sumin, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium; Kris Kirs, Ülenurme Gümnaasium.

HITSA auhinna saavad (üllatusauhind HITSA nännivaramust): Ülle Tõnumaa,  Komeedi lasteaed; Palmi Lahe/Mikk Mänd, Tallinna Ehituskool; Õnne Roosileht, Retla-Kabala Kool; Merike Roosbaum, Tallinna Kiisa Lasteaed; Tea Tamm, Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium.

Palju õnne võitjatele! Saadan teile lingi e-vormile FB sõnumina, kus saate kirja panna oma kontaktid. Auhinnad saadetakse teie lähedale postiautomaati niipea kui eriolukord võimaldab. Vb. võetakse teiega ühendus, et asukoht täpsustada, sest masssaadetist on mugavam teha ühe teenusepakkuja juures nt Omniva.

Distansõppe lugude loosimine lõpeb tänasega! Olete suurepäraselt saanud hakkama selle keerulise olukorraga, ilusat sooja kevadet kõikidele!

Teade: Tallinna lugude kogumine jätkub! Tallinna koolide Nutikuu auhinnad loositakse ja jagatakse maikuus eraldi ka Tallinna Haridusameti poolt. Kasuta oma postituses #nutikuu Loosimist korraldab Tallinna Haridusamet 30. aprilli seisuga. Kuna tegevused nutikuus kestavad edasi, siis loodetakse loosida ka 31. mai seisuga."

Screenshot 2020-04-22 at 12.20.02.png

Pilt pärit viidatud FB grupi postitusest.

Avaldatud 14.04.2020 LT

Viimati täiendatud 22.04.2020