Tallinna Ehituskooli digiõpe Meiler Tunniplaan Tallinna Ehituskooli blogi Tallinna Ehituskool Instagrammis Tallinna Ehituskool Facebookis Tallinna Ehituskool Youtube's

Viimased uudised

 

Arhiiv

HITSA konverentsil saavutas TEKi tiim kooliõpilaste digiprojektide seast 1. koha

HITSA konverents "Võrgustik võrgutab" toimus 05.12.2019 Kinos Artis. Tallinna Ehituskooli tiim saavutas kooliõpilaste digiprojektide seast 1. koha.

Ehitusinfoäppi "EFO" idee ja paberprototüübi kallal töötasid Tallinna Ehituskooli õpilased: III kursuse viimistlusest Maris Abilon ja Age Rand, III kursuse ehitusest Dona-Ly Sinimeri ning II kursuse tislerialalt Kert Vainula, juhendas Palmi Rätte. Võisteldi Pärnu Koidula Gümnaasiumi, Pärnu Ühisgümnaasiumi ja Jõhvi Gümnaasiumi õpilastega.

Tegemist on ideega luua äpp, mis lihtsustaks ehituse valdkonna inimeste ja eraisikutest tellijate elu. Äpi kaudu peaks saama otsida, võrrelda, uurida erinevate ehitusmaterjalide omadusi, hindu, saadavust poodides. Seeläbi on võimalik säästa aega ega käia poest poodi otsides vajalikke materjale.

Sündmus on järelevaadatav ning Tallinna Ehituskooli õpilaste etteaste on alates 4:21 ja kuni 4:29 lingi all https://vimeo.com/376834752?fbclid=IwAR0UTTbDei5akJ6ngXuiDekJEgcrs6AiNgwTBonhNm5-dBkw94sOywjMqPo.

Rohkem pilte (1) TEK FB postituses ja (2) HITSA FB postituses.

Loe lisa ka HITSA uudised 06.12.2019
Selgusid gümnaasiumiõpilaste parimad digilahendused
* Ja HITSA FB lehel.
* Ja ProgeTooger FB lehel.

--- --- --- --- 

Juhendaja Palmi Rätte vastas mõnele küsimusele:

- Millise projektiga tegemist oli, mille kallal õpilased töötasid?

Eelmisel aastal piloteerisin informaatika valikkursuseid, nii tekkis soov alustatut jätkata. Aktiivsed õppurid tundsid valikkursustest puudust, nad soovisid teha midagi reaalset, praktilist ja panidki pead kokku.

DigiTaru digilahenduse arendusprojekt osutus ehituskooli õpilastele suurepäraseks võimaluseks esitleda oma ideed. Probleem, millele lahendust otsiti, puudutas ikka enda valdkonda – ehitust: kui firma omanik otsib infot ehitusmaterjalide omaduste kohta ning tahab teada, kust saab soodsalt vajalikus koguses kvaliteetseid tooteid, peab ta läbi käima palju erinevaid poode ja kulutama märkimisväärse aja. Üheks heaks lahenduseks pakkusidki õpilased välja infoäppi, mis koondaks erinevate ehitusfirmade materjalide hindasid, laoseisu, tarneaegu ja tutvustaks toodete omadusi.

- Kuidas töö välja nägi?

Kolme kuu jooksul sai tiim regulaarselt kokku, õpiti koosolekute protokollimist, kohtuti Tallinna Tehnikakõrgkooli õppejõu Anneli Rammjalaga, kes oli ehituskooli õpilastele mentoriks ja aitas ideed arendada, harjutati „Võrgustik võrgutab“ konverentsi ettekande kõnet, valmis esimene esitluskavand – lahenduse väljatöötamise käigus sündiski paberil kavandatud ehitusinfoäpp „EFO“.

Õpetajate Leht avaldas 29. novembril konverentsi ja seminari „Võrgustik võrgutab“ kohta artikli, mis tunnustas õpilaste valmivaid töid. Seejuures eriti magusaks osutus võit, mille Tallinna Ehituskooli õpilased saavutasid 5. detsembril toimunud konverentsil. Ainsa kutseõppeasutusena Tallinna Ehituskooli tiim tuli oma ehitusinfoäpp „EFO“ paberprototüübiga 1. kohale. Kooliõpilaste digiprojektis võistlesid veel ka Pärnu Koidula Gümnaasium, Pärnu Ühisgümnaasium, Jõhvi Gümnaasium.

- Kes hindas õpilastöid ja milline oli tagasiside?

Õpilastöid hindasid HITSA innovatsionikeksuse juhataja Elo Allemann, informaatika õpetaja Mikk Oad, Net Group analüütik Jaak Laanpere, Mirell Meriland SA Hariduskiirendist. Žürii tõi Tallinna Ehituskooli tiimi puhul välja, et inimesed ei pruugi igapäevaselt IT peale mõelda, kuid oskus seostada elus kerkivaid küsimusi IT-lahendustega, on kõrgelt hinnatud meie ühiskonnas ja tunnustust väärt. Kui nähakse enda tuleviku valdkonnas – Tallinna Ehituskooli õpilaste puhul ehituse valdkonnas – probleemi, osatakse leida lahendus, seotakse koostöös ka IT valdkonnaga, on see kiiduväärt. Märgiti ära tubli koostöö ja mentoritega suhtlemine.

Auhinnaks said õpilased kutse osaleda rahvusvahelisel ärifestivalil sTARTUp Days, mis toimub 30.–31. jaanuaril Tartus. Festivalil toimub idee esitlemine inglise keeles ja ehituskooli õpilased juba andsid oma nõusoleku. Lisaks saadi auhinnaks Rahva Raamatu 30 euro väärtuses kinkekaart ja häid meeneid.

- Millised on edaspidised plaanid?

Ehituskooli õpilased said võidust inspiratsiooni ja soovivad osaleda järgmises projektis, milleks on „Netikett“ 9.–12. klasside õpilastele (rohkem infot https://21k.ee/2019/10/10/osale-voistlusel-netikett/).  Juba on Tallinna Ehituskooli õpilastel valmis ka internetisõltuvuse video stsenaarium. Video valmimine on planeeritud 10. detsembriks.

--- --- --- ---

1.JPG

Avaldatud 06.12.2019 LT

Viimati täiendatud 10.12.2019

,,

Suurt ehitist ei saa luua nõrgale vundamendile