Elektrikute rahvusvaheline võistlus Liepajas 2020

27.-28. veebruaril toimus Liepajas elektrikute rahvusvaheline kutsemeistrivõistlus. Tallinna Ehituskooli käis esindamas II kursuse õpilane Aarne Kauss ja juhendaja Ingrid Knuut. Tallinna Ehituskool saavutas võistlusel II koha.

Erialaõpetaja Ingrid Knuut võtab võistluse kokku nii: "Võistlusel osales 12 osalejat. Võistlusülesandes oli tarvis vastavalt joonistele installerida erinevad karbikud, valgustid, andurid, pistikupesad ja tööstustoitepesad mootorite tarbeks ning automaatika signaaltuled. Teisel võistluspäeval tuli valmis ehitada tööstus- ja valgusautomaatika skeemid, seejärel programmeerida kontroller lähtudes ülesande kirjeldusest.

Ülesande skeem põhines Schneideri elektrilisel Modicon M221, mida kasutatakse täheahelas alandatud pingega mootori käivitamiseks ja mis lülitub määratud aja möödudes kolmnurksele vooluringile. Ahelas on võimalik muuta mootori pöörlemissuunda. Iga vooluahela olekut tähistab märgutuli. Roheline märgutuli tähistab täheühendust. Kollane märgutuli süttib kolmnurgale lülitumisel. Avariirežiimi tähistab punane vilkuv tuli.

Valgusautomaatika skeemis rakendus valguse juhtimine liikumisanduri ja lüliti abil. Valgustit juhtis liikumisandur, mis oli seadistatud ajaga 10±3 sec. Kui valgustit oleks tarvis kasutada kauem, sai seda teha lüliti abil."

Korraldaja kirjutab nii: "In the Fourth International Professional Mastery Competition for students of vocational education institution ''Kurzemes Electric Installation Competition'' the 2nd place goes to Aarne Kauss from Tallinna Ehituskool!"

Väga tubli töö! Palju õnne, Aarne Kauss! Palju õnne, juhendaja Ingrid Knuut!

Pilte ja FB postitusi saab vaadata siit:

FB postitus võistluse järel.

FB postitus 2. võistluspäeval.

FB postitus 1. võistluspäeval.

Eelteade FB postitusena.

2020.02.28 voit Aarne Kauss sai II koha.jpg