Tallinna Ehituskooli digiõpe Meiler Tunniplaan Tallinna Ehituskooli blogi Tallinna Ehituskool Instagrammis Tallinna Ehituskool Facebookis Tallinna Ehituskool Youtube's

Viimased uudised

 

Arhiiv

EKA polaararhitektuuri näitus „Polaarruum“ Tallinna Ehituskoolis

21.02.–21.03.2017 Näitus "Polaarruum". Avamine ja loeng

Kunstiakadeemia tudengite polaarvisioonid ja antropoloog Jean-Loup Marcel Rousselot’ loeng „Arktika elamis- ja ehitusviisid“ Tallinna Ehituskoolis

Rohkem pilte https://www.facebook.com/ehituskool/posts/1387900284595374

Teisipäeval, 21. veebruaril kell 17.00 esineb Tallinna Ehituskoolis (Pärnu mnt 162) antropoloog ja ajaloolane Jean-Loup Marcel Rousselot loenguga „Arktika elamis- ja ehitusviisid“. Sellele järgneb Eesti Kunstiakadeemia (EKA) tudengite töödest koostatud polaararhitektuuri näituse „Polaarruum“ avamine, kus on eksponeeritud tuleviku polaarjaamade projektid ja maketid. Loeng on inglise keeles. 

Avamisele ja loengule on oodatud kõik polaar-, arhitektuuri- ja ehitushuvilised. Tegemist on makettide rändnäitusega, mida sai eelmisel kevadel näha Tallinnas Lennusadamas ning seejärel Kukruse Polaarmõisas ja Kuressaare linnuses. Näituse sündimisse panustasid tudengite kõrval arhitektid, sisearhitektid, disainerid ja polaarteadlased.

Näituse kuraatori, arhitekt Mari Hundi sõnul on Eestis oma väiksuse kohta ebatavaliselt palju polaarteadlasi ning ajalooliselt oleme tugev polaaruurimistraditsioonidega riik. Näitus sündiski soovist mõelda koos tudengitega, kuidas polaaraladel inimestele mõeldud ruumi projekteerimine käib ja kuidas meie arhitektid ja disainerid maailma kõige külmematesse paikadesse hoonestuse planeerimises kaasa saaksid lüüa. „Uurisime, kuidas luua paremaid võimalusi teadustööks ja arutasime, kas Eestil oleks vaja päris oma polaarjaama. Seoses kliimamuutustega on Arktika ka turistidele lihtsamini ligipääsetav, mis omakorda toob kaasa terve rea võimalusi ja probleeme. Töötoas pakuti välja universaalseid polaarjaamade disainlahendusi, mis praegusi trende arvesse võtavad ja selle põhjal nii praktilisi kui utoopilisi lahendusi loovad,“ selgitas Hunt.

Tallinna Ehituskooli direktor Raivo Niidase sõnul on neil eriti hea meel polaararhitektuuri näitust oma majas tervitada: „Hooneid ehitatakse kõikjal, kuhu inimese jalg astub ja arvestades aina rahvusvahelisemaks muutuvat maailma, ei ole sugugi võimatu, et meie koolis õppinud ehitajad võivad õige pea sattuda ehitama mõnd polaaruurimisjaama. Näitus täiendab õppeprotsessi: õpilased saavad kuu aja jooksul oma koolis kohapeal näha, millises suunas arhitektide mõtted arenevad, kui mõeldakse polaaraladele ehitamisele.“

Tallinna Ehituskoolis jõuavad publiku ette erinevate meeskondade välja töötatud lahendused – näiteks Põhja-Jäämeres triivival merejääl paiknev teadusjaam, väike mobiilne teaduslabor, ülikoolihoone Antarktikas jt. Näitus on avatud 21. veebruarist 21. märtsini kõikidele huvilistele.

Näitusel aitasid teoks saada Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Polaarfond, Eesti Polaarklubi, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Meremuuseum ja Lennusadam, Moodne Valgustus, Vipex, Proplastik, Polarsol Global, disainistuudio UnSeen, Siltau Systems, arhitektuuribüroo b210, Eesti Arhitektide Liit.

Rohkem polaarinfot ja fotosid näitusest: https://www.facebook.com/polaarruum
Makettide pressifotod, autor Tõnu Tunnel: http://bit.ly/polaarruumpress

Lisainfo:
Liisi Taniroo, Tallinna Ehituskooli kommunikatsioonijuht
liisi.taniroo@ehituskool.ee, +372 651 9042

Mari Hunt, näituse kuraator
mari@b210.ee, +372 556 55 330

Täiendatud 13.03.2017 LT

,,

Suurt ehitist ei saa luua nõrgale vundamendile