
Tallinna Ehituskooli tugispetsialistid – kooliõde, koolipsühholoog, sotsiaalpedagoog ja HEV koordinaator – kõik nõustavad ja aitavad ka distantsilt. Siin leiad nii soovitused kui kontaktandmed spetsialistide poole pöördumiseks.
Ära jää oma murega üksi!
Ehituskooli kooliõde Irina Semjonova on kokku pannud soovitused hügieeni, päeva- ja unerežiimi, töö- ja õpiharjumuste, nutiseadmete kasutamise, toitumise ja liikumise ning nägemise kohta, samuti välja toonud harjutused, mida saab oma raskusega tõhusalt kodus teha, lisanud erinevate videotreeningute lingid. Siin saab soovitused koolilastele, vanematele ja koolipersonalile üle vaadata.
Ehituskooli koolipsühholoog Jana Võrk rõhutab, et nüüd, kui oleme uues olukorras – eriolukorras – juba üle kuu, siis oleme tugevalt ümber korraldanud nii oma igapäevaelu, õpi- kui tööharjumused. Oleme pidanud igaüks omamoodi hakkama saama kõikide uute väljakutsetega. Distantsõpe ja töö kodust on uudne väga paljudele, mistõttu võib sellega kaasneda ärevuse- ja abitusetunne.
Kõige olulisem on oma murega mitte üksi jääda. Anna julgelt oma murest teada inimesele, kellega tunned head ja turvalist kontakti.
Tervisehäire korral tasub nõu pidada ka oma raviarsti või mõne muu spetsialistiga, kellega seni koostööd tehtud. Peame distantsi ja püsime kodus, kuid sellegipoolest oleme praeguses olukorras kõik omavahel tihedalt seotud. See on hea tunne, kui saab aidata, üksteist toetada ja oma tundeid-mõtteid jagada. Läbi sellise ühenduse püsime üheskoos, vähendame pingeid ja säilitame vaimse tervise.
Jana Võrgu lisatud juhend toimetulekuks muretsemise ja ärevusega ebakindlal ajal: Muretsemise ja ärevusega elamine keset ülemaailmset ebakindlust.
Ehituskooli sotsiaalpedagoog Terje Maarand ja HEV koordinaator Ülle Hinnov lisavad, kui tunned, et jääd mõne ülesande lahendamisega jänni, pöördu julgesti sotsiaalpedagoogi või HEV koordinaatori poole. Mõnele ei olegi see mingi mure, vaid tühiasi, millega peab ise hakkama saama. Mõni jällegi küsib otse õpetajalt. Kuid mitte alati ja mitte kõik ei julge nii toimida. Abikäe ulatavad ehituskooli tugispetsialistid, ka Terje ja Ülle.
Pea meeles – ära jää oma mure üksi! Sul on alati võimalik pöörduda Tallinna Ehituskooli tugispetsialistide poole. Lepi kokku sobiv aeg ja viis: telefon, e-post, Skype või mõni muu digivahend https://www.ehituskool.ee/esileht/kooli-elu/noustamine-ja-arstiabi/.
Abi ja head nõu leiad ka:
Püsigem kodus ja olgem terved!
Avaldatud 14.04.2020 LT
,,
Suurt ehitist ei saa luua nõrgale vundamendile