Tallinna Ehituskooli digiõpe Meiler Tunniplaan Tallinna Ehituskooli blogi Tallinna Ehituskool Instagrammis Tallinna Ehituskool Facebookis Tallinna Ehituskool Youtube's

Puusepp

Ehituspuusepa põhilisteks tööülesanneteks on puitkonstruktsioonide ehitus ja remont. Ehituspuusepad koostavad, püstitavad ja remondivad puitkonstruktsioone ning detaile. Ehituspuuseppade ülesandeks on ka ehitiste välis- ja siseelementide – seinte, ukse- ja aknakarpide, viimistlusplaatide ja -paneelide sobitamine ning paigaldamine, puitdetailide lõikamine, kujundamine, monteerimine jms. Ehituspuusepad paigaldavad ka parkett- ja puitpõrandat. Puusepad võivad spetsialiseeruda puusepaks, laudsepaks, laevapuusepaks või tisleriks.

• Vajalik on hea füüsiline vorm ja koordinatsioon ning kõrgusetaluvus. Sageli tuleb tõsta raskeid ehitusmaterjale, töötada sundasendis (küürutamine, püstijalu seismine) või ronida kõrgetel tellingutel ja konstruktsioonidel. Töö võib toimuda erinevatel kõrgustel ja muutuvates keskkonnaoludes. Töötama peab nii sise- kui ka välitingimustes – tuule, külma ja vihma käes.
  • Ehituspuusepp peab kindlasti oskama ehitada puidust karkasse, töölavasid, seinu ja vahelagesid ning paigaldada katusekonstruktsioone, vooderdusi, aknaid, uksi, liiste ja puitpõrandaid.

Olenevalt firmast võidakse töötajale maksta kindlat kuupalka või toimub tasustamine tükitöö alusel. Enamikus ehitusettevõtetes on töövahendid ja tööriided töökoha poolt. Suuremate objektide puhul on töötajatele korraldatud ka toitlustamine. Konstruktsioonide ehitajaid lõpetab vähem, kui neile töökohti pakkuda on. Teisisõnu ehituse eriala kutsetunnistusega lõpetanud töömehe oskused on tööturul nõutud. Ettevõtjad hindavad eriti heade oskustega ehituspuuseppi, monteerijaid ja armeerijaid.

Puitkonstruktsioonide ehitus on üks väga loov tegevusala, mis pakub eneseteostust tuhandetele inimestele. Tegemist on koostööga erinevate ehitusametite vahel. Ehituspuusepa töö on vastutusrikas töö, sellest sõltub ehituste ja ehitise kvaliteet, vastupidavus. Tallinna Ehituskooli partnerfirma töödejuhataja ütleb: „Kui midagi ehitad, siis panustad oma teadmisi, jõudu, aega, ka tükikese hingest – sa paned maja püsti, on suur asi.“

95474648_675149219964359_2928471889695211520_n.jpg

Pildid FB-s (pildid: 1., 2. - pixabay by 272447, 3. - pixabay by ArtTower, 4., 5., - TEK, 6. - pixabay by Capri23auto).

Allikad: Tallinna Ehituskool, Innove Rajaledja, Haridusportaal edu.ee:

Erialanimetus vene keeles/Название профессии на русском языке: Плотник или строитель деревянных конструкций.

Vaata ka/Смотри также: 'Строитель конструкций', 'Строительство деревянных конструкций', 'Строительствко конструкций'.

• Ehituse õppesuund
  • Ehitus ja tsiviilrajatised õppekavarühm